Başka hiçbir İngilizce dil kurumu; ELS’in sunduğu kadar seçenek, deneyim, rehberlik ve sizin başarınıza odaklanma sunmaz. 650’den fazla ortak yüksekokul ve üniversite; ELS sertifikasını, kayıt için gerekli İngilizce yeterlilik koşulunun karşılanması olarak kabul etmektedir. ELS size yüksek öğrenimin kapılarını açar.

Kendinize ait hedefe ulaşmak için size uygun eğitim yolunu seçin.

ELS, farklı öğrenci profillerinin ihtiyaçlarına karşılık vermek için tasarlanmış çok çeşitli programlara sahiptir. Size en uygun olanı bulmanıza yardımcı olabiliriz.

Ülkenizden ayrılmadan önce yurt dışında eğitim planınızı yapın.

ELS Üniversite Kayıt Servisi, İngilizce uzmanlığına ulaşmadan ÖNCE size şartlı kayıt yaptırmanızda yardımcı olur. Bunun anlamı; ELS’ten mezun olduktan sonra, seçtiğiniz üniversitenin İngilizce yeterlilik koşulunu karşılayarak eğitiminize başlayabilirsiniz.

Dünyanın en geniş kampüs içi eğitim ağından seçiminizi yapın.

Bir üniversite kampüsünde İngilizce öğrenmek, sizi entelektüel destek, kaynaklar, kültür ve sosyal fırsatlar ile dolu, başarmanızı sağlayacak bir ortamın tam kalbine yerleştirir.

Uzman öğretmenlerden eğitim alın.

Tüm ELS öğretmenleri, İngilizce dil öğretiminde birer profesyonel eğitmendir; öğretmenlerimizin büyük çoğunluğu TESL üzerine bir Master derecesine ya da sertifikasına sahiptir ve ELS’te 15 yıl ve üzerinde eğitim vermiştir. ELS’te kesin bir profesyonel gelişim prosedürü uygulanır; buna sürekli sınıf içi gözetmenlikler, düzenli öğretmen eğitimi, meslektaş tavsiyeleri ve aylık profesyonel gelişim çalıştayları da dahildir.

En ileri eğitim materyalleri ile öğrenin.

Ders kitapları: ELS’in kendine ait ders kitapları ve eğitim materyallerinin etkinliği, İngilizce okullar topluluğu tarafından tanınmaktadır; bu da lider konumumuzu desteklemektedir. İçerik, ESL alanında en saygın yazarlar ve en deneyimli eğitmenlerimizin uygulamalı deneyimlerinden oluşur.

Müfredat: ELS müfredatı, öğrencilerimiz için en iyi öğrenim imkanlarını sunmak amacıyla sürekli olarak gözden geçirilir ve yenilenir.

Dil Teknoloji Merkezleri: ELS Dil Teknoloji Merkezleri size bilgisayar destekli eğitim ve alıştırmaları kullanarak belirli dil sorunlarınız üzerinde çalışma imkanı verir. Özel eğitimli öğretmenler, uyarlanmış içerik ve destek ile size özel kişisel eğitim planı hazırlar ve eğitiminizi gözlemlemek, sorularınızı cevaplamak ve gelişiminiz hakkında anında geri dönüş sağlamak için orada bulunurlar.

Nasıl işliyor:

-  Bir üniversite seçin ve ELS yetkili Danışmanınızın ve ELS Üniversite Kayıt Servisinizin yardımıyla başvuru yapın.

- Eğer kayıt koşullarını karşılıyorsanız ancak İngilizce dil yeterliliğiniz yoksa, gerekli ELS İngilizce yeterlilik seviyesini tamamlama koşuluna bağlı şartlı üniversite kayıt mektubu alacaksınız. Bu mektup Önlisans, Lisans, Master ve Doktora dereceleri için geçerlidir.

- Üniversitenizin İngilizce yeterlilik koşulunu karşılamak için; seçtiğiniz bir ülkede en az üç seviyelik eğitim alarak ELS Akademik Amaçlar için İngilizce Seviye 109’u başarıyla tamamlayın; ya da ABD, Kanada, Avustralya, Avrupa veya Malezya’daki herhangi bir ELS Merkezimizde Seviye 112’yi tamamlayın.

İngilizce öğrenirken üniversiteye gidin.

Bazı üniversiteler size, ileri seviyelerde ELS Akademik Amaçlar için İngilizce programınızda eğitim alırken, kredi edinmek için üniversitenin derslerine katılmanıza izin vermektedir. Bunun için üniversitenin normal ders ücretini ödemeniz gerekmektedir ve bazı üniversiteler sizden ayrıca, eş zamanlı kayda başlamadan önce, üniversite kayıt sürecini tamamlamanızı ve kabul edilmenizi isteyebilmektedirler.

Uzmanlığa ulaşın – garantili!

Hedeflerinize ulaşmada ELS’e güvenebilirsiniz. Bu nedenle size aşağıdaki sözü veriyoruz.

''Akademik Amaçlar İçin İngilizce veya Genel İngilizce programlarında Seviye 112’den mezun olduğunuzda İngilizce yeterliliğinizden tatmin olmadıysanız ve bu durum akademik ya da mesleki yükselişinizi engelliyorsa; eğitim ücretini ödemeden Yoğun İngilizce Programlarımıza geri dönebilirsiniz.* Bu teklif ELS Yoğun İngilizce Programını ABD’deki ELS Dil Merkezlerinde tamamlamış öğrenciler için geçerlidir.''

İngilizce yeterlilik testleri ve sınav hazırlığına kolay erişimin rahatlığını yaşayın.

TOEFL® iBT Sınavı ve Sınav Hazırlığı: ELS Dil Merkezleri, ABD çapında TOEFL® iBT sınavını sunan en büyük tek sağlayıcıdır. Yıl boyu çalışan ABD’deki tüm ELS merkezleri, resmi birer TOEFL® sınav merkezidir. ELS TOEFL® iBT’ye Tam Hazırlık Programı, sınava tam ve derinlemesine hazırlanmak için harika bir yoldur. ELS ayrıca IELTS™ sınavı, TOIEC® sınavı ve ABD'ye varış öncesi seviye tespit sınavını da vermektedir.

Seviye Sertifikaları kazanın.

ELS’teki eğitimlerinizi başarıyla tamamladığınızda, bir ya da birden fazla sertifika alacaksınız. Transkript şeklinde, detaylı ilerleme raporu olan Akademik Rapor, başarılarınızın bir kanıtı niteliğindedir. 650’den fazla üniversite, yüksekokul ve kariyer okulu, ELS Seviye 112’den alınan sertifikayı, okul kayıt şartları için gereken İngilizce dil yeterliliği olarak kabul etmektedir.

Şartlı kayıt kazanın.

Okulunuzu seçmek istiyorsanız ancak İngilizce yeterliliğiniz yoksa, ELS TOEFL® ya da IELTSTM sınavına girmenize gerek kalmadan şartlı kayıt yapmanız için size yardımcı olabilir.

KONAKLAMA 

ELS’te eğitim alırken eviniz diyebileceğiniz yer, yurt dışında kaldığız sürenin önemli bir parçasıdır. Her öğrencinin kendine has ihtiyaçları ve tercihleri olduğu için; seçtiğiniz konaklama türü fark etmeksizin konforlu ve güvende olmanız, evinizde gibi hissetmeniz adına çeşitli konaklama seçenekleri sunuyoruz.

Öğrenci Yurdu

Üniversite kampüslerindeki çoğu ELS merkezi, kampüs içinde ya da merkezin yakınlarında konaklamalar sunar. Böylece diğer öğrencilerle tanışmanız ve gerçek kampüs hayatını yaşamanız kolaylaşır. Yurt binasında yaşamak ve yemek tesislerinde diğer öğrenciler ile birlikte yemek yemek, sizin gibi öğrenciler ile birlikte gelişen İngilizcenizi kullanmak için sonsuz fırsatlar yaratır. Öğrenci yurt hayatı birçok şey de öğretir; yeni uluslararası arkadaşlarınızla kendi kültürel geleneklerinizi ve bakış açılarınızı paylaştığınızda birçok ortak yanınız olduğunu keşfedeceksiniz.

Aile Yanı

Tüm ELS Merkezleri, İngilizce konuşan bir ailenin yanında konaklama seçeneği sunar. ELS ev sahibi aileleri, öğrenci misafirlerine “evden uzakta ev” ortamı sunduklarından emin olmak için özenle seçilirler. Bazı öğrenciler, ev sahibi aileleri ile ilk elden Amerikan kültür ve geleneklerini yaşarken İngilizcelerinin daha hızlı geliştiğini belirtiyor. Aile yanında kalan öğrenciler çoğu zaman ev sahibi aileleri ile hayat boyu süren ilişkiler kuruyor.

Apartman Dairesi

Daha özgür bir yaşam tarzını tercih ediyorsanız, ELS Merkezinize yakın bir apartman dairesinde yaşamak isteyebilirsiniz. Daire kiraları ve koşulları merkezin bulunduğu yere göre değişir. Bazı ELS merkezlerinin; ELS öğrencilerini, aileleri, evli çiftleri ya da yöneticileri memnuniyetle karşılayan yerel apartman sahipleri ile yakın ilişkileri vardır. Çoğu ELS Merkezi, zevkinize ve bütçenize uyacak mobilyalı bir daire bulmanızda size yardımcı olabilir.

Yerel ELS Danışmanınız konaklama seçenekleri hakkında detaylı bilgi sağlayabilir.

Aşağıda ELS Dil Okulları tanıtım videosunu bulabilirsiniz.