Santa Barbara

27th Oca 2015 Amerika

ELS/Santa Barbara; coğrafi yapısı ve ikliminin Fransız ve İtalyan Rivierasına benzemesi sebebiyle “Amerikan Rivierası” olarak bilinen göz alıcı güzellikteki bölge olan Santa Barbara’nın merkezinde yer alır. Güneşli havası, İspanyol tarzı mimari ve canlı üniversite kasabası ruhu ile tanınır.

Görülecek ve Yapılacak Harika Şeyler

State Caddesi: Santa Barbara’nın en ünlü bulvarı State, şehir merkezinin ortasından geçer ve Stearns Wharf’a ilerler. Mağazaları, sanat galerileri, tiyatroları ve müzeleri; burayı yerli halk ve ziyaretçilerin odak noktası haline getirir. State Caddesi boyunca yukarıdan aşağıya tramvay çalışmaktadır ama buranın keyfini çıkarmanın en iyi yolu yürüyüş yapmaktır.

Plaj Hayatı: East Plajı, gün boyu kesintisiz güneşi sayesinde güneşlenmek için en güzel mekandır. Güneşlenmeye daha az hevesli olanlar için ise bir düzineden fazla plaj voleybol sahası vardır. Kıyı bölgesi sörf, boogie kayağı, kano ve yamaç paraşütü için harika fırsatların yanında Pasifik Okyanusu’nda balina seyretme imkanı da sunmaktadır.

Günlük/Hafta Sonu Gezileri: Güneyde Los Angeles, yaklaşık bir buçuk saat uzaklıktadır. Öğrenciler ayrıca Las Vegas ve San Francisco’ya gezilerin de tadını çıkarır. Çevre bölgede Gaviota Peak’in sıcak kaynaklarına yürüyüş ya da San Ysidro Kanyonu’nda kaya tırmanışı da yapılabilir.

Santa Barbara, yıl boyu ABD’nin en ılıman iklimlerinden birine sahiptir. Sıcaklık yıl boyunca onlu ve yirmili derecelerin ortalarında seyreder.

Detaylar:

Dört Haftalık Kurslar: Akademik amaçlar için İngilizce, Genel İngilizce, Yarı-Yoğun İngilizce, American Explorer

– Diğer Kurslar: TOEFL Hazırlığı, Yönetici Programları

Mevcut Seçenekler: Konuşma Partnerleri

Konaklama: Öğrenci Yurdu (Kampüs dışı), Aile yanı

En Küçük Yaş: 14

Fiyat Listesi

Amerika Santa Barbara’da bulunan ELS dil okulunun fiyat listelerine ulaşmak için tıklayınız.

Aşağıda ELS Santa Barbara Dil Okulu tanıtım videosunu bulabilirsiniz.

ELS dil okulunun Türkiye yetkili acentası ve kayıt ofisi olan Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık tarafından tüm öğrencilere ülke ve şehir bilgileri, program ve konaklama seçimi, başvuru ve vize işlemleri, uçak bileti ve tüm seyahat organizasyonuyla ilgili olarak ücretsiz danışmanlık sunulmaktadır.

Bizimle iletişime geçmek yada Bilgi İstek talebinde bulunmak için tıklayınız.