Rochester

27th Oca 2015 Amerika

ELS/Rochester, State University of New York Brockport kampüsünde yer alır. Brockport şehri, Rochester şehir merkezine 25 kilometre mesafede, tarihi Erie Kanalı’nın üstünde kurulmuş 8.100 nüfuslu küçük bir üniversite kasabasıdır.

Niagara Şelaleleri, Toronto ve New York popüler hafta sonu kaçamaklarıdır.

Görülecek ve Yapılacak Harika Şeyler

Rochester Müzesi ve Bilim Merkezi: Üç katlı binadaki interaktif sergiler bilim, teknoloji, doğa bilimleri ve bölgenin kültürel mirasını konu almıştır. Strasenburgh Planetarium’un dört katlı kubbesinde dev ekranda filmler, orijinal astronomi/yıldız şovları ve heyecan dolu rock müziği lazer şovları sergilenir.

New York’un Finger Göller Bölgesi: Rochester’a araba ile çok yakın mesafede, tertemiz göller, şelaleler, muhteşem parklar, sevimli köyler, eşsiz müzeler ve Finger Gölleri’nin karakterini yansıtan harika alışveriş imkanı bulunur.

Niagara Şelaleleri: Bir buçuk saatlik araba yolculuğu sonrasında göz alıcı Niagara Şelaleleri yer alır. Yağmurluğunuzu giyin ve Maid of the Mist’e tırmanın; şelaleye o kadar yaklaşacaksınız ki su zerrecikleriyle ıslanacaksınız. Clifton Hill’de ise restoranlar ve hatıralık eşya dükkanları bulunur.

Rochester’ın Babası, Kodak’ın kurucusu George Eastman (1854-1932), döneminin Steve Jobs’ıydı. Hiç üniversiteye gitmedi ama film ve kameralarda kullanılan teknolojiyi icat etti.

Detaylar:

Dört Haftalık Kurslar: Akademik amaçlar için İngilizce,  Yarı-Yoğun İngilizce, American Explorer

Mevcut Seçenekler: Konuşma Partnerleri, Sınıf Ziyaretleri

Konaklama: Öğrenci Yurdu (Kampüs içi), Aile yanı

En Küçük Yaş: 16

Bulunduğu Kurum: Devlet, Kayıt Sayısı: 8277 Eş Zamanlı Kayıt, ELS mezunları için TOEFL muafiyeti

Sıralama: Sıra: 54 – ”Kuzeyin Bölge Üniversiteleri” U.S. News and World Report, 2014

Örnek Anadallar: Biyoloji, Ticaret, İletişim, Bilgisayar Bilimi, Dans, Psikoloji

Fiyat Listesi

Amerika Rochester’da bulunan ELS dil okulunun fiyat listelerine ulaşmak için tıklayınız.

Aşağıda ELS Rochester Dil Okulu tanıtım videosunu bulabilirsiniz.

ELS dil okulunun Türkiye yetkili acentası ve kayıt ofisi olan Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık tarafından tüm öğrencilere ülke ve şehir bilgileri, program ve konaklama seçimi, başvuru ve vize işlemleri, uçak bileti ve tüm seyahat organizasyonuyla ilgili olarak ücretsiz danışmanlık sunulmaktadır.

Bizimle iletişime geçmek yada Bilgi İstek talebinde bulunmak için tıklayınız.