New Haven

24th Oca 2015 Amerika

ELS/New Haven; Connecticut’ta West Haven’daki University of New Haven’da yer alır. Ulusal çapta eğitim ve kültür merkezi olarak bilinen New Haven; Yale University’nin de dahil olduğu altı yüksekokul ve üniversiteye ev sahipliği yapar. New Haven; New York’un heyecanına trenle sadece 90 dakika uzaklıktadır ve tarihi Boston şehrine de iki-üç saat uzaktadır.

Görülecek ve Yapılacak Harika Şeyler

East Rock Park: New Haven’in en büyük parkını gezenler; yürüyüş yollarının, gül bahçesinin, piknik alanlarının, doğa parkurlarının, tenis kortlarının ve kuş evinin tadını çıkarır. Park tepe noktası, Long Island Sound’un panaromik manzarası için ideal mekandır.

Yale University: Dünyanın en harika üniversitelerinden biri olarak tanımlanan Yale, ziyaretçileri için çok çeşitli aktiviteler sunar. Bunlar arasında tarihi binalara geziler, yenilikçi sanat gösterileri ve canlı tiyatro yer alır.

Pizza Kavgası: Pepe’s ve Sally’s, aynı New Haven bloğunda uzun yıllardır hizmet vermektedir ve yıllardır kavga ederler. Her iki restoran da “New Haven tarzı” ince hamurlu pizzaları kömürlü fırında pişirir ve her ikisinde de gece-gündüz uzun kuyruklar oluşur. İkisini de deneyin ve hangisi daha iyi karar verin.

İlk hamburger 1895 yılında New Haven’daki Louis’ Lunch Sandwich Shop’ta yapıldı ve servis edildi. Dükkan hala çalışıyor; gidin ve “dünyanın en harika burgeri”ni tadın.

Detaylar:

Dört Haftalık Kurslar: Akademik amaçlar için İngilizce,  Yarı-Yoğun İngilizce, American Explorer

Mevcut Seçenekler: Konuşma Partnerleri, Sınıf Ziyaretleri, Üniversite Dersine Katılım

Konaklama: Öğrenci Yurdu (Kampüs dışı), Aile yanı

En Küçük Yaş: 14

Bulunduğu Kurum: Özel, Kayıt Sayısı: 6500, ELS mezunları için TOEFL muafiyeti

Sıralama: Sıra: 101 – ”Kuzeyin En iyi Bölge Üniversiteleri” U.S. News and World Report, 2014

Örnek Anadallar: Muhasebe, Bilgisayar Bilimi, Mühendislik, Finans, Yönetim, İşletme, Sağlık İşleri Yönetimi

Fiyat Listesi

Amerika New Haven’da bulunan ELS dil okulunun fiyat listelerine ulaşmak için tıklayınız.

Aşağıda ELS New Haven Dil Okulu tanıtım videosunu bulabilirsiniz.

ELS dil okulunun Türkiye yetkili acentası ve kayıt ofisi olan Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık tarafından tüm öğrencilere ülke ve şehir bilgileri, program ve konaklama seçimi, başvuru ve vize işlemleri, uçak bileti ve tüm seyahat organizasyonuyla ilgili olarak ücretsiz danışmanlık sunulmaktadır.

Bizimle iletişime geçmek yada Bilgi İstek talebinde bulunmak için tıklayınız.