Clemson – Greenville

24th Oca 2015 Amerika

ELS/Clemson – Greenville; sekiz üniversitenin konsorsiyumu olan University Center of Greenville’de (UCG) yer alır. Greenville; Georgia Atlanta ve Kuzey Carolina Charlotte şehirlerinin neredeyse tam arasındadır. Greenville canlı bir sanat topluluğuna sahiptir ve “ABD’nin En İyi 100 Küçük Sanat Kasabası” arasında gösterilmiştir.

Görülecek ve Yapılacak Harika Şeyler

Falls Park on the Reedy: Greenville’in tarihi West End bölgesindeki, bahçeler ve birkaç şelaleye sahip bu büyük park, şehrin tamamını dolaşan yürüyüş/ bisiklet yolu olan Swamp Rabbit Yolu’na da bağlanır. Park, Reedy Nehri manzaralı yaya köprüsü olan Özgürlük Köprüsü’ne ev sahipliği yapar. Sadece doğa hayranlarının cenneti olmakla kalmaz, yerel sakinler tarafından şehrin vahası, Greenville’in en büyük hazinelerinden biri olarak tanımlanır.

Peace Center for the Performing Arts: Greenville’in önde gelen tiyatro ve sanat mekanı olan Peace Center, Broadway müzikalleri, konserler ve oyunları da içeren sayısız önemli etkinliğe ev sahipliği yapar.

Paris Dağı: Bisikletçiler, yürüyüşçüler ve Camp Buckhorn’a gelenler bu parkı yıl boyu hareketlendirirler. Kampın tesisleri üst kalitededir ve North Lake Yolu boyunca beş yol kenarı kampı ile düzenli kamp alanlarına sahiptir. Parkın üç hektarlık Placid Gölü’nde balık avlamanın keyfini yaşayın; sonbaharda ve ilkbaharda hafta sonları kano kiralama şansınız da var. Yüzme, kuş seyri ve hazine avı buranın popüler aktivitelerindendir.

Huzurlu, yürünebilir şehir merkezi ve ihtiyacınız olan her şeye, alışveriş merkezlerine yakın konumu ile Greenville, öğrenciler için ideal olan zorluk yaşamayacağınız bir ortam sunar.

Detaylar:

Dört Haftalık Kurslar: Akademik amaçlar için İngilizce,  Genel İngilizce

Mevcut Seçenekler: Konuşma Partnerleri, Üniversite Dersine Katılım

Konaklama: Öğrenci Yurdu (Kampüs Dışı), Aile yanı

En Küçük Yaş: 16

Bulunduğu Kurum: Devlet, Kayıt Sayısı: 21303 Eş Zamanlı Kayıt, ELS mezunları için TOEFL muafiyeti

Sıralama: Sıra: 62 ”En İyi Ulusal Üniversiteler” U.S. News and World Report, 2014

Örnek Anadallar: Çevre Mühendisliği ve Bilimi, Endüstri Mühendisliği

Fiyat Listesi

Amerika Clemson – Greenville’de bulunan ELS dil okulunun fiyat listelerine ulaşmak için tıklayınız.

Aşağıda ELS Clemson – Greenville Dil Okulu tanıtım videosunu bulabilirsiniz.

ELS dil okulunun Türkiye yetkili acentası ve kayıt ofisi olan Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık tarafından tüm öğrencilere ülke ve şehir bilgileri, program ve konaklama seçimi, başvuru ve vize işlemleri, uçak bileti ve tüm seyahat organizasyonuyla ilgili olarak ücretsiz danışmanlık sunulmaktadır.

Bizimle iletişime geçmek yada Bilgi İstek talebinde bulunmak için tıklayınız.