St. Petersburg

27th Oca 2015 Amerika

ELS/St. Petersburg, Eckerd College’ın güzel kıyı kampüsünde yer alır. St. Petersburg, Florida’nın tropik batı kıyısında bulunur. Plajları ve yıl boyu güzel iklimiyle tanınmaktadır.

Görülecek ve Yapılacak Harika Şeyler

Plajlar: ELS Merkezinden arabayla 5 dakika uzaklıkta, 42 kilometrelik beyaz kumsallar ve masmavi deniz bulunur. Bölgenin plajlarından dört tanesi, ABD’nin en iyi 10’u içinde yer almıştır. Jet Ski, yamaç paraşütü ve kürekli tahta gibi su sporlarının yanında yunus izleme ve korsan gezileri de mevcuttur.

Şehir Merkezi: Salvador Dali eserlerinin, İspanya’dan sonra, en büyük koleksiyonu, 2.000 parçalık orijinal eserleri ile deniz kıyısındaki yeni multi-milyonluk yerde bulunmaktadır. Yeni Dale Chihuly müzesi, sanatçının cam üfleme eserlerinin yanında kariyeri ile ilgili bir filmi de sergiler. Her ayın ilk Cuma günü, şehir merkezi cadde müzisyenleri, satıcılar ve açık hava aktiviteleri ile dolup taşar.

Eğlence: Dünyaca ünlü sekiz eğlence parkı ve dört su parkının hepsi araba ile 90 dakikalık mesafededir. Bunlar arasında Walt Disney World®, Universal Studios Florida®, SeaWorld® ve Busch Gardens® yer alır. Profesyonel spor takımları arasında ise beyzbolda Tampa Bay Rays ve basketbolda Orlando Magic bulunur. Yakın civarda üç büyük outlet merkezi ve birkaç üst sınıf alışveriş merkezi yer alır.

Yıllık ortalama 361 güneşli gün ile St. Petersburg “Güneşin Şehri” lakabını almıştır.

Detaylar:

Dört Haftalık Kurslar: Akademik amaçlar için İngilizce, Genel İngilizce, Yarı-Yoğun İngilizce, American Explorer

Mevcut Seçenekler: Konuşma Partnerleri, Sınıf Ziyaretleri, Üniversite Dersine Katılım

Konaklama: Öğrenci Yurdu (Kampüs içi), Aile yanı

En Küçük Yaş: 14

Bulunduğu Kurum: Özel, Kayıt Sayısı: 1860 Eş Zamanlı Kayıt, ELS mezunları için TOEFL muafiyeti

Sıralama: Sıra: 141 – Ulusal Edebiyat Yüksekokulları U.S. News and World Report, 2014

Örnek Anadallar: Doğa Eğitimi, Uluslararası Ticaret, Uluslararası İlişkiler, Deniz Bilimi, Psikoloji

Fiyat Listesi

Amerika St. Petersburg’da bulunan ELS dil okulunun fiyat listelerine ulaşmak için tıklayınız.

Aşağıda ELS St. Petersburg Dil Okulu tanıtım videosunu bulabilirsiniz.

ELS dil okulunun Türkiye yetkili acentası ve kayıt ofisi olan Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık tarafından tüm öğrencilere ülke ve şehir bilgileri, program ve konaklama seçimi, başvuru ve vize işlemleri, uçak bileti ve tüm seyahat organizasyonuyla ilgili olarak ücretsiz danışmanlık sunulmaktadır.

Bizimle iletişime geçmek yada Bilgi İstek talebinde bulunmak için tıklayınız.