Manhattan

27th Oca 2015 Amerika

ELS New York Şehrinde Yaz programı, dünyanın en büyük sahne sanatları merkezi Lincoln Sahne Sanatları Merkezi’ndeki prestijli Juilliard School’da bulunur. Juilliard School’un yanında Merkez, birçok yerel sanat organizasyonunun da ev sahibidir. Bunlar arasında Lincoln Center Film Topluluğu, Metropolitan Opera, New York Şehir Balesi, New York Filarmoni ve Amerikan Bale Okulu yer alır.

Görülecek ve Yapılacak Harika Şeyler

Metropolitan Sanat Müzesi: Dünyanın en tanınmış müzelerinden biri olan Met, eski çağlardan günümüze uzanan iki milyondan fazla sanat eserini barındırır. Yürüyüş turlarının, eğitimlerin ve konserlerin tadı çıkarın. Manhattan’ın kuzeyindeki Fort Tyron Park’ta yer alan Cloisters; benzersiz orta çağ sanat koleksiyonlarına sahip müzelerin evidir.

Times Meydanı/Bulvarı: New York’tan bahsedildiğinde çoğu insanın aklına burası gelir. Manhattan’ın Tiyatro Bölgesi hiç bitmeyen aktivitenin ve heyecanın merkezidir.

Central Park: 340 hektarlık dikdörtgen bu park, koşucular, doğa severler ve bisikletçiler için çok güzel fırsatlar sunar. Central Park Wildlife Center (Hayvanat bahçesi) yıl boyu her gün açıktır. Bir hektarlık Çilek Tarlaları, “hayal et” mozaiği ile John Lennon anıtıdır. Wollman Rink’te (6. Bulvar 59. Caddede) yıl boyu kapalı alan pateni ve kışın buz pateni bulunur.

Lincoln Merkezi yaz boyunca birçok filmin galasını yapar. Geçen filmler arasında Harry Potter ve Muhteşem Gatsby yer almıştır.

Detaylar:

Dört Haftalık Kurslar: Akademik amaçlar için İngilizce, Genel İngilizce, Yarı-Yoğun İngilizce, American Explorer

– Diğer Kurslar: TOEFL Hazırlığı, İş İngilizcesi, Yönetici Programları

Mevcut Seçenekler: Üniversite Dersine Katılım, Sınıf Ziyaretleri

Konaklama: Öğrenci Yurdu (Kampüs dışı), Aile yanı

En Küçük Yaş: 16

Bulunduğu Kurum: Özel, Kayıt Sayısı: 7859 Eş Zamanlı Kayıt, ELS mezunları için TOEFL muafiyeti

Sıralama: Sıra: 152 – ”En iyi Ulusal Üniversiteler” U.S. News and World Report, 2014

Örnek Anadallar: Eğitim

Fiyat Listesi

Amerika Manhattan’da bulunan ELS dil okulunun fiyat listelerine ulaşmak için tıklayınız.

Aşağıda ELS Manhattan Dil Okulu tanıtım videosunu bulabilirsiniz.

ELS dil okulunun Türkiye yetkili acentası ve kayıt ofisi olan Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık tarafından tüm öğrencilere ülke ve şehir bilgileri, program ve konaklama seçimi, başvuru ve vize işlemleri, uçak bileti ve tüm seyahat organizasyonuyla ilgili olarak ücretsiz danışmanlık sunulmaktadır.

Bizimle iletişime geçmek yada Bilgi İstek talebinde bulunmak için tıklayınız.