Yurt dışında İngilizce öğrenme nedeniniz ister akademik eğitiminizi ilerletmek, ister kariyerinizde ilerlemek, isterse yeni kültürleri öğrenmek ve arkadaşlar edinmek olsun; ELS’te mutlaka bir program sizi amacınıza ulaştıracaktır.Yurt dışında İngilizce öğrenme nedeniniz ister akademik eğitiminizi ilerletmek, ister kariyerinizde ilerlemek, isterse yeni kültürleri öğrenmek ve arkadaşlar edinmek olsun; ELS’te mutlaka bir program sizi amacınıza ulaştıracaktır.

Dünyanın her yerinden arkadaşlar edinin. Heyecan dolu yeni şehirleri keşfedin. Yeni bakış açıları edinin. Hangi ELS programını seçerseniz seçin; zengin bir deneyim edineceksiniz ve hayatınız değişecek.

AKADEMİK DOĞRUDAN-GİRİŞ PROGRAMLARI

Kendi ülkesinin dışında bir ülkede yüksekokul ya da üniversiteye girmek isteyen öğrenciler için ELS Akademik Amaçlar için İngilizce programı, hedeflerinize ulaşmanızı sağlayacak İngilizce dil yeterliliğini ve akademik becerileri kazandıracaktır. Programda Seviye 112’yi tamamlayın ve 650’nin üzerinde yüksekokul ve üniversitenin kayıt için gerekli İngilizce yeterlilik koşulunu karşıladığınızı gösteren resmi sertifikayı edinin.

GENEL İNGİLİZCE PROGRAMLARI

ELS Genel İngilizce programı ile İngilizce becerilerinizi geliştirin, etkili ve net bir şekilde iletişim kurmayı öğrenin. Dinleme, konuşma, okuma ve yazma becerilerinizi geliştirin, bu tam günlük yoğun programda daha fazlasını öğrenin. Eğer İngilizce öğrenirken aynı zamanda çevre şehirleri ve mekanları gezmek istiyorsanız; ELS Yarı-Yoğun İngilizce programı size dersler ve keşif arasında mükemmel bir denge sunmaktadır. Sabahları dersler işlenir, öğleden sonraları ise öğrendiğiniz İngilizcenizi kullanmanızı sağlayacak macera dolu zamanınız olur.

İŞ İLETİŞİM PROGRAMLARI

Günümüzün çok-dilli iş dünyasında başarılı olabilmek için yöneticiler ve işadamları; İngilizce konuşmayı gerektiren durumlarda kendine güvenli, net ve etkili bir biçimde iletişim kurabilmelidirler. ELS; sizin gibi yoğun çalışanlara kariyer hedeflerini gerçekleştirmeleri için zorunlu olan İngilizce becerilerini kazandırmak amacıyla eşsiz programlar sunmaktadır.

GENÇLİK PROGRAMLARI

Yeni ve heyecan dolu bir ortamda farklı kültürlerden gelen öğrenciler ile iletişim kurmak, çocuğunuza giderek daha fazla küreselleşen dünyamızda son derece değerli olan geniş bakış açısı kazandıracaktır. ELS, çocuğunuzun okul tatilini en iyi şekilde değerlendirmesini sağlayan ve onu global bir vatandaş yapacak olan, İngilizce dil eğitimini ve pratiğini içeren çeşitli gençlik programı seçenekleri sunar.

ELS DERSLERİ VE SEVİYELERİ

- Tüm ELS programları, ilk 10 uzmanlık seviyemizden birine girmeniz için yerleştirme testi yapmaktadır (Seviye 101 - 110).

-  Programa bağlı olarak her seviye; haftada 15 ila 30 ders saati dinleme, konuşma, okuma ve yazma üzerine öğretmenli eğitim içerir.

-  Dönemlerin hepsi dört hafta sürer.

- Her dönemin sonunda, o seviyenin koşullarını başarıyla tamamlayan öğrenciler, bir sonraki ELS seviyesine geçer ve hemen yeni döneme başlarlar.

-  ELS programınıza yıl boyu 26 başlangıç tarihinden istediğiniz birinde başlayabilir ve istediğiniz sayıda dört haftalık dönem boyunca eğitim alabilirsiniz.

-  Yoğun Akademik Amaçlar için İngilizce programında Seviye 112’yi tamamlayan öğrenciler; 650’nin üzerinde yüksekokul ve üniversite tarafından kayıt için gerekli İngilizce yeterliliğinin kanıtı olarak kabul edilen Seviye 112 Tamamlama Sertifikası alırlar.

TEMEL DERSLER

ELS müfredatının temel dersleri, İngilizce dil eğitiminin önemli yapı taşlarının hepsini içerir. Öğrenciler; benzer beceri ve ilgi alanlarına sahip öğrenciler ile birlikte eğitim görmeleri amacıyla Başlangıç, Orta, İleri ve Uzmanlık dereceleri olarak gruplanmıştır. Ancak her öğrenci, programındaki kendi seviyesine göre izlenir ve değerlendirilir.

Dil Bilgisi ve Konuşma Pratiği: Konuşma, dinleme, dil bilgisi ve daha birçok konuda eğitimi içerir.

Dil Teknoloji Merkezi: Teknoloji destekli öğrenim, kendi bireysel öğrenim ihtiyaçlarınıza ve hedeflerinize odaklanmanızı sağlar.

Kelime Bilgisi Geliştirme: Kelime bilgisi eğitiminde bu sistematik yaklaşım, yeni kelimeleri öğrenmenizi, kullanmanızı ve hatırlamanızı sağlar.

Okuma ve Yazma: Okuduğunu anlamanın yanında hızlı ve doğru yazma üzerine odaklanır.

BECERİ GELİŞTİRME DERSLERİ

Beceri Geliştirme Dersleri Genel İngilizce ve Akademik Amaçlar İçin İngilizce programlarına kayıtlı tüm Uzmanlık seviyesi öğrencileri için sunulmaktadır; ayrıca öğleden sonraları tüm seviyelerden Genel İngilizce öğrencileri için de sunulur. Beceri Geliştirme Dersleri; Dinleme ve Not Alma, İleri Seviye Akademik Yazı Yazma, Konuşma ve Tartışma gibi akademik becerilerin yanında; Güncel Olaylar, Topluluk Önünde Konuşma, Amerikan Argosu, Film ve Tartışma gibi konulara da odaklanır.Sunulan dersler merkeze göre değişebilir.

ELS, öğrencilerin İngilizce yeterliliği konusunda duydukları ihtiyaçlara cevap verebilmek amacıyla 12 öğretim seviyesi sunmaktadır. Bu seviyeler; ELS’e en temel bilgiler ile gelenlerden, bir yüksekokul veya üniversiteye girmesine ramak kalmış öğrencilere kadar herkese hitap eder. Bu 12 seviyenin her biri, tıpkı bir piramit gibi; ilk seviyelerde öğrenilen temel beceriler üzerine, seviye ilerledikçe daha karmaşık yapılar üst üste inşa edilir.

AKADEMİK DOĞRUDAN-GİRİŞ PROGRAMLARI

YÜKSEK EĞİTİME GİDEN KAPILARI AÇMANIZI SAĞLAYACAK AKADEMİK BECERİLER EDİNİN.

AKADEMİK AMAÇLAR İÇİN İNGİLİZCE PROGRAMI (EAP - ENGLISH FOR ACADEMIC PURPOSES)

Kimler bu kursu almalı?

ELS Şartlı Kayıt Üniversite Ağı içindeki okullardan herhangi birinden şartlı kayıt mektubu almak isteyenler de dahil olmak üzere, yurt dışında bir yüksekokul ya da üniversitede eğitim almak isteyen tüm öğrenciler.

Program içeriği nedir?

Akademik dünya ve ötesinde etkili ve net bir şekilde iletişim kurmanızı sağlayacak dinleme, konuşma, okuma, yazma, telaffuz, kelime bilgisi ve dil bilgisi konularında yoğun bir eğitimi içerir.

Akademik Amaçlar için İngilizce programında Seviye 112’yi tamamlayan öğrenciler, 650’den fazla yüksekokul ve üniversitede kayıt için gerekli İngilizce dil yeterliliğini edindiklerini belgeleyen bir sertifika alırlar.

Müfredatın içeriği nedir?

Sabah dersleri iletişim becerileri üzerine bir temel oluşturur. Bu dersler Dil Bilgisi ve Konuşma Pratiği (ya da Dil Çalışmaları), Kelime Bilgisi Çalışmaları (ya da Uzmanlık seviyesi için not alma, konuşma yapma, tartışma ve sunum becerileri üzerine yoğunlaşan Beceri Geliştirme Dersleri) ve Dil Teknoloji Merkezinde verilen bir dersi içerir. Sohbetler uygulamalı, gerçek yaşam İngilizcesi kullanılarak yapılır. Öğleden sonraları ise okuma ve yazmaya ayrılmıştır. “Contact America!” programı; anadili İngilizce olan kişilerle tanışmak, üniversite derslerini ziyaret etmek ve gözlemlemek, konuk konuşmacıları dinlemek ve bölge gezilerine katılmak için fırsatlar düzenler.

Şartlı kayıta başvurmak istersem ne yapmalıyım?

Akademik Amaçlar için İngilizce programına kaydolmalısınız. Ardından ELS Kayıt Servisi üzerinden ELS Şartlı Kayıt Üniversite Ağı içinde yer alan istediğiniz bir üniversiteye başvurmalısınız. Şartlı kayıt kabul mektubu yalnızca EAP programındaki öğrencilere verilmektedir.

Seviye sayısı: 12 seviye: 101 - 112 (Başlangıçtan Uzmanlığa)

Haftalık ders sayısı: 30 ders (50 dakikalık dersler)

- Her seviye için hafta sayısı: Dört hafta (her kurs bir seviyeyi kapsar)

- Sınıf başına maksimum öğrenci sayısı: 20 öğrenci – Beceri Geliştirme Dersleri, 15 öğrenci – diğer tüm dersler

- Programın bulunduğu yerler: Tüm merkezler

EAP UZMANLIK ARTI PROGRAMI

Eğer eğitim becerilerinizi daha da geliştirerek ve kampüs ortamını yaşayarak üniversiteye geçişinize hazırlanmak için daha fazla zaman ayırmak istiyorsanız; Uzmanlık Artı programı size yeni konuları öğrenme ve yeni beceriler edinme fırsatı sunan ileri eğitim seçenekleri sunmaktadır.

12 hafta süreli Uzmanlık Artı programı aşağıdaki merkezlerde şartlı kayıt ile kaydolan öğrenciler için gereklidir: Garden City, New York; La Verne, California; Cincinnati, Ohio; Milwaukee, Wisconsin; ve Thousand Oaks, California.

EAP 12 HAFTA SÜRELİ PROGRAM

Bu program, şartlı kayıt ile kaydolan öğrencilere özel olarak sunulmaktadır. Program aşağıdaki merkezlerde bulunmaktadır:

- Garden City, New York

- La Verne, California

- Cincinnati, Ohio

- Milwaukee, Wisconsin

- Thousand Oaks, California

Bu merkezlerde eğitim alan Şartlı Kayıt Mektubu almış öğrencilerin, 12 haftalık döneme başvurmaları gerekmektedir. Bu öğrencilerin üniversite ortamına daha iyi hazırlanmasını sağlayacaktır. Uzatılmış eğitim daha iyi uyum sağlama ve kültürel etkileşim sağlar. Ayrıca, üniversite ortamında daha fazla bulunmak, öğrencilerin öğrenim becerilerini daha fazla geliştirmesine ve kampüs ortamını öğrenmesine yardımcı olur.

GENEL İNGİLİZCE PROGRAMLARI

Kimler bu kursu almalı?

Etkili ve net bir şekilde iletişim kurmak için İngilizce becerilerini geliştirmek isteyen herkes.

Program içeriği nedir?

Dinleme, konuşma, okuma, yazma, telaffuz, kelime bilgisi ve dil bilgisinin yoğun eğitimi. Dersler hem sabah hem de öğleden sonra verilmektedir.

Müfredatın içeriği nedir?

Sabah dersleri iletişim becerileri üzerine bir temel oluşturur. Bu dersler Dil Bilgisi ve Konuşma Pratiği (ya da Dil Çalışmaları) ve Kelime Bilgisi Çalışmalarını (ya da Uzmanlık seviyesi için eğitiminizi istediğiniz gibi şekillendirebileceğiniz Beceri Geliştirme Dersleri) içerir. Sabah saatlerinde Dil Teknoloji Merkezindeki bir ders de bulunur. Sohbetler uygulamalı, gerçek yaşam İngilizcesi kullanılarak yapılır. Tüm seviyeler için öğleden sonraları ise Amerikan Deyimleri, Amerikan Sineması, Güncel Olaylar ve Amerikan Kültürü gibi Beceri Geliştirme Derslerine ayrılmıştır.* “Contact America!” programı anadili İngilizce olan kişilerle tanışmak, konuk konuşmacıları dinlemek ve bölge gezilerine katılmak için fırsatlar düzenler.

Seviye sayısı: 12 seviye: 101 - 112 (Başlangıçtan Uzmanlığa)

Haftalık ders sayısı: 30 ders (50 dakikalık dersler)

- Her seviye için hafta sayısı: Dört hafta (her kurs bir seviyeyi kapsar)

- Sınıf başına maksimum öğrenci sayısı: 15 öğrenci – Dil Bilgisi ve Konuşma Pratiği, Dil Çalışmaları ve Kelime Bilgisi Çalışmaları, 20 öğrenci – Beceri Geliştirme Dersleri

- Programın bulunduğu yerler: Tüm merkezler

YARI-YOĞUN İNGİLİZCE PROGRAMI

Kimler bu kursu almalı?

Bir yandan İngilizce öğrenirken diğer yandan da çevredeki şehirleri ve turistik yerleri keşfetmek isteyen öğrenciler. Bu kurs gelişen İngilizcenizi sınıf dışında pratiğe dökme fırsatı verir.

Program içeriği nedir?

Dersler yalnızca sabah saatlerinde yapılır. Etkili ve net bir iletişim için gereken önemli dil becerilerinin eğitimini içerir: Dinleme, konuşma, telaffuz ve kelime bilgisi.

Müfredatın içeriği nedir?

Sabah dersleri iletişim becerileri üzerine bir temel oluşturur. Bu dersler Dil Bilgisi ve Konuşma Pratiği (ya da Dil Çalışmaları) ve Kelime Bilgisi Çalışmalarının yanında Dil Teknoloji Merkezinde bir dersi de içerir.

Sohbetler uygulamalı, gerçek yaşam İngilizcesi kullanılarak yapılır. “Contact America!” programı anadili İngilizce olan kişilerle tanışmak, konuk konuşmacıları dinlemek ve bölge gezilerine katılmak için fırsatlar düzenler.

Seviye sayısı: 12 seviye: 101 - 112 (Başlangıçtan Uzmanlığa)

Haftalık ders sayısı: 20 ders (50 dakikalık dersler)

- Her seviye için hafta sayısı: Dört hafta (her kurs bir seviyeyi kapsar)

- Sınıf başına maksimum öğrenci sayısı: 15 öğrenci – Dil Bilgisi ve Konuşma Pratiği, Dil Çalışmaları ve Kelime Bilgisi Çalışmaları, 20 öğrenci – Beceri Geliştirme Dersleri

- Programın bulunduğu yerler: ELS/Juilliard and ELS/Tampa hariç tüm merkezler

American Explorer Programı

Kimler bu kursu almalı?

Kısa bir tatil yapmayı düşünen ve buna biraz İngilizce dersi eklemek isteyen öğrenciler.

Program içeriği nedir?

İngilizce konuşma becerinizi geliştiren ve kelime bilginizi genişleten bir eğitim kursu. Sabahları derslere ayrılmıştır. Öğleden sonralarınız ise çevre bölgeyi keşfetmeniz ve gelişen İngilizcenizi pratiğe dökmeniz için serbesttir.

Seviye sayısı: 12 seviye: 101 - 112 (Başlangıçtan Uzmanlığa)

Haftalık ders sayısı: 15 ders (50 dakikalık dersler), Pazartesiden Cumaya, öğleden sonraları serbest

- Her seviye için hafta sayısı: Dört hafta

- Sınıf başına maksimum öğrenci sayısı: 15 öğrenci – Dil Bilgisi ve Konuşma Pratiği, Dil Çalışmaları ve Kelime Bilgisi Çalışmaları

- Programın bulunduğu yerler: ELS/Juilliard ve ELS/Tampa hariç tüm merkezler

İŞ İLETİŞİM PROGRAMLARI

İŞ İNGİLİZCESİ PROGRAMI

Kimler bu kursu almalı?

Günümüzün yabancı dil gerektiren iş ortamlarında özgüvenle iletişim kurmak ve gelecekteki başarılarını ilerletmek isteyen kişiler. Üniversite öğrencileri, kariyerine yeni başlayanlar ve çok az İngilizce bilgisi olan işadamları için idealdir. Önerilen yaş aralığı 18 ile 25 arasıdır.

Program içeriği nedir?

Eğitimin odağı; sunum yapma, toplantılara katılma, anlaşma pazarlıkları yapma, durum savunması ve açıklaması, mesleki kelime bilgisi ve iş ile ilgili konuşmalarda resmi olmayan ifadeleri kullanma gibi gerçek iş dünyasında kullanılan İngilizce dil becerilerinin gelişmesi üzerinedir. Bunun yanında rapor hazırlama ve özetleme gibi önemli yazım becerilerini de içerir.

Müfredatın içeriği nedir?

Program, her biri dört haftadan oluşan üç benzersiz modülden meydana gelir. Bu modüllerin birine, ikisine ya da üçüne birden kaydolabilirsiniz. Modüllerin her biri, haftada 30 derslik sınıf eğitimini ve konuşma, dinleme, telaffuz, kelime bilgisi, okuma ve yazma becerilerinde alıştırmaları içerir. Her modülde araştırma yapacak, bir sunum hazırlayacak ve sözlü olarak sunacaksınız. Ayrıca temsili toplantılarda başkanlık yapacak ve aktif olarak yer alacak, bir görüşü veya argümanı savunacaksınız. Dosya çalışmalarını, iş haberlerini ve işletme üzerine yazılmış diğer eserleri okuyarak üzerinde tartışacaksınız. ELS Dil Teknoloji Merkezindeki teknoloji destekli eğitim, bireysel gelişiminizi değerlendirir ve hedefleriniz doğrultusunda dersler uyarlar.

YÖNETİCİLER İÇİN İNGİLİZCE PROGRAMLARI

ELS Yöneticiler için İngilizce programları; bire bir eğitimi de içeren sıkı bir kurs ile İngilizce becerilerini geliştirmek isteyen çalışanlar için tasarlanmıştır. Çeşitli programlar, ders planları ve konuya dayalı seçenekler ile ELS Yöneticiler için İngilizce programları dilde akıcılığınız ve özgüveninizi geliştirir, günümüz global iş dünyasında ihtiyacınız olan özellikleri kazandırır.

Grup ve Bire Bir Eğitim

Kimler bu kursu almalı?

Genel İngilizce pratiğini kariyer odaklı iletişim eğitimi ile birleştirmek isteyen profesyoneller.

Program içeriği nedir?

Her gün düzenli sabah programı derslerimiz ve üç adet 50 dakikalık bire bir ders ile birleştirilmiş dört adet 50 dakikalık interaktif grup dersi.

Kurs süresi iki veya dört hafta olabilir, başlangıç tarihleri ise yıl boyu 26 Yoğun İngilizce programı başlangıç tarihi ile aynıdır.

ELS, istek üzerine konaklama konusunda da yardımcı olabilir.

SÜPER YOĞUN İNGİLİZCE

Bire Bir Eğitim

Kimler bu kursu almalı?

İngilizce becerilerini mümkün olan en hızlı şekilde geliştirmek isteyen yöneticiler ve profesyoneller.

Program içeriği nedir?

Son derece yoğun bire bir eğitim ve tamamen sizin ihtiyaçlarınıza göre hazırlanan müfredat. Kurslar İngilizce seviye belirlemesine, ulaşılmak istenen seviyeye, hedeflere ve eğitim için ayrılabilecek süreye göre hazırlanır. Dersler sizi ilgilendirecek iş konuları ve müşteri odaklı pazarlara odaklanmıştır. Bir ile 52 hafta arasında zamanınıza ve ihtiyaçlarınıza cevap verecek uzunlukta bir program seçin! Bu program; her Pazartesi başlar ve ihtiyaçlarınıza bağlı olarak haftada 15, 20, 25, 30 ya da 45 dersten oluşur. Dersler 50 dakikadır ve Pazartesiden Cumaya kadar sürer.

Mümkün olan en fazla kazanımı arayan yoğun yöneticiler için ise ELS; Pazartesiden Pazara kadar verilen haftada 70 adet 50 dakikalık dersten oluşan Süper Yoğun İngilizce Plus programını sunmaktadır. Bu kurs özellikle İngilizce konuşulan bir ortamda önemli bir mesleki sunum veya toplantıya hazırlanmak için idealdir.