Ruston

24th Oca 2015 Amerika

ELS/Ruston; eyaletin çam ağaçlarıyla kaplı kuzey tepelerinde yer alan Tier 1 ulusal üniversite olan Louisiana Tech University’nin ağaçlıklı, yaya dostu kampüsünde yer alır. Louisiana Tech; yurt dışından gelen öğrencilere, 69’dan fazla ülkeden gelen çeşitli lisans ve yüksek lisans öğrencileri ile kaynaşma fırsatı sunar.

Görülecek ve Yapılacak Harika Şeyler

Festivaller: Ruston; canlı müzik, sanat ve taze kerevit ziyafetinin yapıldığı yıllık etkinlik Cajun Crawl’un ev sahibidir. Her Haziran Louisiana Şeftali Festivali’nde 200 zanaatkar ve esnaf, gösteri yürüyüşü, antik araba şovu, rodeo, 5 km koşusu ve yemek yapma yarışması yer alır.

Lincoln Parish Park: Amerika’nın en iyi dağ bisikleti parkurlarından biri seçilen Lincoln Parish Park’ın 16 kilometrelik yolu, yeni başlayanlar ve deneyimli bisikletçiler için zorlayıcı ve heyecan dolu bir parkur sunar.

Hafta Sonu Gezileri: ABD’nin en gözde turistik yerlerinden biri olan New Orleans; dünyaca ünlü Cajun mutfağı, caz gösterileri ve tarihi French Quarter’ı (büyüleyici Bourbon Caddesi’nin evi) ile kaçırılmaması gereken bir hafta sonu gezisidir. Amerika’nın en büyük şehirlerinden biri olan Dallas da; canlı gece hayatı, Dallas World Aquarium’u, eğlence parkları, müzeleri ve eğlence merkezleri ile gezmek için harika bir yerdir.

İyi şans getirmesi için, iç saha maçlarından önce Louisiana Tech futbol oyuncuları geleneksel olarak stadyumun girişinde duran bronz buldoga dokunmalıdır.

Detaylar:

Dört Haftalık Kurslar: Akademik amaçlar için İngilizce,  Yarı-Yoğun İngilizce, American Explorer

Mevcut Seçenekler: Konuşma Partnerleri, Sınıf Ziyaretleri

Konaklama: Öğrenci Yurdu (Kampüs içi), Aile yanı

En Küçük Yaş: 14

Bulunduğu Kurum: Devlet, Kayıt Sayısı: 11000, ELS mezunları için TOEFL muafiyeti

Sıralama: Sıra: 108 – ”En iyi Devlet Okulları” U.S. News and World Report, 2014

Örnek Anadallar: Mimarlık, Biyomedikal Mühendisliği, Siber-Mühendislik, Nanosistem Mühendisliği, Biyomedikal Mühendisliği, Moleküler Bilim ve Nanoteknoloji, Kamu Muhasebesi

Fiyat Listesi

Amerika Ruston’da bulunan ELS dil okulunun fiyat listelerine ulaşmak için tıklayınız.

Aşağıda ELS Ruston Dil Okulu tanıtım videosunu bulabilirsiniz.

ELS dil okulunun Türkiye yetkili acentası ve kayıt ofisi olan Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık tarafından tüm öğrencilere ülke ve şehir bilgileri, program ve konaklama seçimi, başvuru ve vize işlemleri, uçak bileti ve tüm seyahat organizasyonuyla ilgili olarak ücretsiz danışmanlık sunulmaktadır.

Bizimle iletişime geçmek yada Bilgi İstek talebinde bulunmak için tıklayınız.