San Francisco – Downtown

27th Oca 2015 Amerika

ELS/San Francisco – Downtown, Golden Gate University (GGU) şehir kampüsünde yer alır. Şehir serin yazlar, sis, dik kayalıklar, mimari karışım ve kendi simgeleri ile ünlüdür. Bu simgeler arasında Golden Gate Köprüsü, tramvaylar, Alcatraz Adası’ndaki eski hapishane ve Çin Mahallesi yer alır. Ayrıca önde gelen bir bankacılık ve finans merkezidir.

Görülecek ve Yapılacak Harika Şeyler

Tramvaylar: San Francisco’nun tramvaylarının cazibesini görmek istiyorsanız, binmelisiniz. San Fran’ın tramvay sistemi, Amerika’daki türünün son örneğidir ve dünyanın tek yürüyen Ulusal Tarihi Anıtıdır. 1873 yılında başlatılan tramvay taşımacılığı her yıl yaklaşık 9,7 milyon insana hizmet vermektedir.

Golden Gate Köprüsü: Golden Gate Köprüsü’nün yuvarlak turuncu arklarının San Francisco Körfezi’nin dağlık deniz manzarası ile birleşmesi, köprüyü Batı Yakası’nın en kalıcı sembollerinden biri ve en gözde turistik yerlerden biri olmasını sağlamıştır.

Fisherman’s Wharf: Bu kıyı bölgesi; PIER 39 alışveriş merkezi (güneşlenen denizayılarını seyretmek için harika bir nokta) ve Ripley’in Believe It or Not! Müzesi’ni de içeren birçok ünlü mekana sahiptir. Buradan Alcatraz’a bir feribotla gidebilirsiniz. Golden Gate Köprüsü de buraya yakındır.

Çin fal kurabiyesinin kökeni San Francisco’ya dayanır. Golden Gate Park’ının ünlü Japon çay bahçelerinin tasarımcısı Japon bir göçmen olan Makoto Hagiwara, ilk fal kurabiyesini 1914 yılında ortaya çıkarmıştır.

Detaylar:

Dört Haftalık Kurslar: Akademik amaçlar için İngilizce, Genel İngilizce, Yarı-Yoğun İngilizce, American Explorer

– Diğer Kurslar: İş İngilizcesi, Yönetici Programları

Konaklama: Öğrenci Yurdu (Kampüs dışı), Aile yanı

En Küçük Yaş: 16

Fiyat Listesi

Amerika San Francisco – Downtown’da bulunan ELS dil okulunun fiyat listelerine ulaşmak için tıklayınız.

Aşağıda ELS San Francisco – Downtown Dil Okulu tanıtım videosunu bulabilirsiniz.

ELS dil okulunun Türkiye yetkili acentası ve kayıt ofisi olan Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık tarafından tüm öğrencilere ülke ve şehir bilgileri, program ve konaklama seçimi, başvuru ve vize işlemleri, uçak bileti ve tüm seyahat organizasyonuyla ilgili olarak ücretsiz danışmanlık sunulmaktadır.

Bizimle iletişime geçmek yada Bilgi İstek talebinde bulunmak için tıklayınız.