Atlanta

24th Oca 2015 Amerika

ELS/Atlanta, 82 farklı ülkeden öğrencileri ağırlayan Southern Polytechnic State University (SPSU) kampüsünde yer alır. Georgia’nın başkenti ve en büyük şehri olan Atlanta, farklı ve gelişen bir şehirdir.

Görülecek ve Yapılacak Harika Şeyler

Atlanta Sporları: Atlanta spor takımlarının dördü şehir merkezindedir: Atlanta Braves bahar, yaz ve güz dönemlerinde Turner Field’da beyzbol oynar; basketbol hayranları Philips Arena’da Atlanta Dream’i ve NBA Atlanta Hawks’ı izleyebilir. Güz döneminde Atlanta Falcons futbol sezonunu Georgia Dome’da açar.

Georgia Aquarium: Dünyanın en büyük akvaryumu; beluga balinalarından yeni albino timsahlara kadar 500 türü içeren 80.000 canlıya ev sahipliği yapar. Dev köpekbalıkları, mantalar, vatozlar ve çekiç köpekbalıkları ile çevrili cam tünelden geçeceğiniz Ocean Voyager sergisini kaçırmayın.

CNN Merkezi: Televizyon yayınının nasıl yapıldığını görmek için spiker masasına geçin, prompter okumayı deneyin ve hatta özel efekt stüdyosunu gezin. CNN’in düzenli programcılığını görün ve kanalın canlı şovlarından birine seyirci olarak katılın.

Atlanta’dan Alabama’ya bisikletle gidin! Silver Comet Yolu, Smyrna’dan başlayıp Alabama sınırı boyunca uzanan 99 kilometrelik bir gezi yoludur.

Detaylar:

Dört Haftalık Kurslar: Akademik amaçlar için İngilizce, Genel İngilizce, Yarı-Yoğun İngilizce, American Explorer

Diğer Kurslar: Yönetici Programları

Mevcut Seçenekler: Konuşma Partnerleri, Sınıf Ziyaretleri

Konaklama: Öğrenci Yurdu (Kampüs içi), Aile yanı

En Küçük Yaş: 17

Bulunduğu Kurum: Devlet, Kayıt Sayısı: 6000 ELS mezunları için TOEFL muafiyeti

Sıralama: Sıra 89 – ” Güneyin En İyi Bölge Üniversiteleri” U.S. News and World Report, 2013

Örnek Anadallar: İşletme, İşletme ve Yönetim, İnşaat Mühendisliği, Sistem Mühendisliği, Telokomünikasyon Mühendisliği Teknolojisi, Bilgisayar Bilimi, Bilgi Teknolojisi

Fiyat Listesi

Amerika Atlanta’da bulunan ELS dil okulunun fiyat listelerine ulaşmak için tıklayınız.

Aşağıda ELS Atlanta Dil Okulu tanıtım videosunu bulabilirsiniz.

ELS dil okulunun Türkiye yetkili acentası ve kayıt ofisi olan Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık tarafından tüm öğrencilere ülke ve şehir bilgileri, program ve konaklama seçimi, başvuru ve vize işlemleri, uçak bileti ve tüm seyahat organizasyonuyla ilgili olarak ücretsiz danışmanlık sunulmaktadır.

Bizimle iletişime geçmek yada Bilgi İstek talebinde bulunmak için tıklayınız.