Oklahoma City

24th Oca 2015 Amerika

ELS/Oklahoma City; şehir merkezinden sadece 10 dakika uzaktaki Oklahoma City University kampüsünde yer alır. Sahne sanatları, sağlık hizmetleri, kitle iletişimi, ticaret, hukuk ve atlet programları ile ünlü Oklahoma şehri; eyaletin başkenti ve en büyük şehridir. ABD’nin en uygun yaşam maliyetlerinden birine sahip, güvenli ve konuksever bir şehirdir.

Görülecek ve Yapılacak Harika Şeyler

Müzeler: Oklahoma şehri dünya standartlarında müzelere sahiptir. Milli Kovboy & Batı Mirası Müzesi; Amerika’nın Batı tarihi, sanatı ve kültürü konusunda önde gelen kurumudur. Amerikan Banjo Müzesi ise enstrümanın zengin tarihini ve canlı ruhunu sergiler. Ayrıca Bilim Müzesi Oklahoma ve Oklahoma Şehri Sanat Müzesi gibi daha klasik müzeler de bulunur.

Spor: NBA Oklahoma City Thunder’ın dünyanın her yerinde hayranı vardır. Profesyonel ve yarı-profesyonel takımların (beyzbolda Redhawks ve buz hokeyinde Barons dahil) yanında, bu bölge University of Oklahoma ve Oklahoma State University’de büyük kolej futbol takımlarına da sahiptir. Her yıl Softball Dünya Kupası burada düzenlenir.

Bricktown: Şehir merkezinin doğusunda yer alan eğlence bölgesi; Bircktown Kanalı’na, düzinelerce restorana ve mağazaya sahiptir ve tüm büyük spor/ konser mekanlarına yakın konumdadır.

White Water Bay: Metro bölgesinde açık hava su eğlencesi için ideal bir parktır; 10 hektarlık alanda su trenleri, kaydıraklar ve havuzlar vardır.

Oklahoma şehri; Los Angeles ve New York’a eşit uzaklıktadır ve 800 kilometre çap içinde 71 milyon insana ulaşır.

Detaylar:

Dört Haftalık Kurslar: Akademik amaçlar için İngilizce, Genel İngilizce, Yarı-Yoğun İngilizce, American Explorer

Mevcut Seçenekler: Konuşma Partnerleri, Sınıf Ziyaretleri, Üniversite Dersine Katılım

Konaklama: Öğrenci Yurdu (Kampüs içi), Aile yanı

En Küçük Yaş: 14

Bulunduğu Kurum: Özel, Kayıt Sayısı: 3800 Eş Zamanlı Kayıt, ELS mezunları için TOEFL muafiyeti

Sıralama: Sıra: 24 – Batı Bölge üniversiteleri arasında en üst sıralar – U.S. News and World Report, 2014

Örnek Anadallar: Biyoloji, İşletme, Sinema Eğitimi, Müzik, Bilgisayar Bilimi, Yabancı Dil Konuşanlar için İgilizce Öğretimi (TESOL)

Fiyat Listesi

Amerika Oklahoma City’de bulunan ELS dil okulunun fiyat listelerine ulaşmak için tıklayınız.

Aşağıda ELS Oklahoma City Dil Okulu tanıtım videosunu bulabilirsiniz.

ELS dil okulunun Türkiye yetkili acentası ve kayıt ofisi olan Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık tarafından tüm öğrencilere ülke ve şehir bilgileri, program ve konaklama seçimi, başvuru ve vize işlemleri, uçak bileti ve tüm seyahat organizasyonuyla ilgili olarak ücretsiz danışmanlık sunulmaktadır.

Bizimle iletişime geçmek yada Bilgi İstek talebinde bulunmak için tıklayınız.