Chicago

24th Oca 2015 Amerika

ELS/Chicago; ABD’nin en gözde ve heyecan dolu şehirlerinden biri olan Chicago’nun şehir merkezine 25 dakika uzaklıktaki Dominican University’nin sarmaşık kaplı kampüsünde yer alır.

Görülecek ve Yapılacak Harika Şeyler

Müzeler: Chicago’nun müzeleri dünyanın en iyileri arasındadır. Başlangıç olarak Adler Planetarium ve Astronomi Müzesi, Chicago Sanat Enstitüsü ve Doğal Tarih Alan Müzesi’ni görmek isteyeceksiniz.

Spor: Aralarında basketbol efsanesi Michael Jordan’ın da olduğu sayısız spor efsanesinin evi Chicago’dadır. Spor takımları arasında basketbolda Chicago Bulls, beyzbolda Chicago Cubs ve Chicago White Sox, futbolda Chicago Bears ve hokeyde Chicago Blackhawks yer alır.

Millennium Park: Şehrin kalbindeki bu canlı bir araya gelme mekanını kaçırmak istemeyeceksiniz. Her yıl burada konserler, sergiler, turlar ve aile aktivitelerinin de yer aldığı yüzlerce ücretsiz kültürel program düzenlenir.

Gezinti ve Vitrin Alışverişi: “Magnificent Mile” ve Navy Pier, güzel Michigan Gölü’ne yürüyüş mesafesinde mağazalara ve restoranlara sahiptir.

Chicago, çoğu kişi tarafından dünyanın sanat başkenti olarak tanımlanır. 108 katlı Willis Tower’dan Gotik tarzdaki Tribune Tower’a kadar Chicago, dünyanın en güzel ve en yüksek şehir silüetlerinden birine sahiptir.

Detaylar:

Dört Haftalık Kurslar: Akademik amaçlar için İngilizce, Genel İngilizce, Yarı-Yoğun İngilizce, American Explorer

– Diğer Kurslar: İş İngilizcesi, Yönetici Programları

Mevcut Seçenekler: Üniversite Dersine Katılım, Sınıf Ziyaretleri

Konaklama: Öğrenci Yurdu (Kampüs içi & Kampüs Dışı), Aile Yanı

En Küçük Yaş: 16

Bulunduğu Kurum: Özel, Kayıt Sayısı: 3470 Eş Zamanlı Kayıt, ELS mezunları için TOEFL muafiyeti

Sıralama: Sıra: 16 – ”Orta Batının En İyi Bölge Üniversiteleri” arasında U.S. News and World Report, 2013

Örnek Anadallar: Muhasebe, Ticaret, Bilgisayar Bilimi, Mühendislik, Matematik, İşletme, Kütüphane ve Bilgi Bilimi, Sosyal Hizmetler

Fiyat Listesi

Amerika Chicago’da bulunan ELS dil okulunun fiyat listelerine ulaşmak için tıklayınız.

Aşağıda ELS Chicago Dil Okulu tanıtım videosunu bulabilirsiniz.

ELS dil okulunun Türkiye yetkili acentası ve kayıt ofisi olan Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık tarafından tüm öğrencilere ülke ve şehir bilgileri, program ve konaklama seçimi, başvuru ve vize işlemleri, uçak bileti ve tüm seyahat organizasyonuyla ilgili olarak ücretsiz danışmanlık sunulmaktadır.

Bizimle iletişime geçmek yada Bilgi İstek talebinde bulunmak için tıklayınız.