Portland

24th Oca 2015 Amerika

ELS/Portland; Portland şehir merkezine 30 dakika mesafede sevimli Concordia University kampüsünde yer alır. Şehir New York Times tarafından “Batı Kıyısı şehir havası başkenti” olarak betimlenmiştir. Batı Yakasının en büyük dördüncü şehri olan Portland; en ekonomik konaklama masrafları ve vergisiz satış (Mutlu alışverişler!) ile aynı zamanda en uygun maliyetli şehridir. Forbes dergisi Portland’ı “ABD’nin En Güvenli Şehirleri” sıralamasında ikinci ve “Amerika’nın En Güzel Şehir Merkezi” seçmiştir. Hood Dağı, Oregon plajları ve Seattle oldukça yakındır.

Görülecek ve Yapılacak Harika Şeyler

Şehir Hayatı: Portland’da sınırsız eğlence, muhteşem yiyecek-içecek ve canlı kültür bulmak çok kolaydır. Yakındaki Pearl Bölgesi galerilere, butiklere ve şık restoranlara sahiptir. Ödüllü havaalanı, etkili raylı taşıma sistemi ve yaya dostu merkezi yapı, şehri dolaşmayı kolaylaştırır.

Harika Açık Hava Aktiviteleri: Portland, Kuzeybatı’nın gösterişli doğal güzelliği ile çevrilidir. Oregon kıyısında deniz ürünleri yemeğinin tadına bakmak ya da Hood Dağı’nda kayak ve snowboard yapmak için 90 dakikalık yolculuk yeterlidir. Columbia River Gorge; rüzgar sörfü, yelkenli, kano, şelaleler ve güzel manzaraları ile ünlüdür. Şehir sınırları içindeki Forest Park, ülkenin en büyük şehir ormanıdır.

Portland Cumartesi Pazarı: Portland Cumartesi Pazarı, ABD’nin en büyük sürekli işletilen açık hava el ürünü pazarıdır. Bedava canlı müzik dinlerken yeni pişmiş uluslararası yemeğinizin tadını çıkarın.

Kitapsever misiniz? Portland dünyanın en büyük bağımsız yeni ve ikinci el kitap dükkanı Powell’s City of Books’un ev sahibidir.

Detaylar:

Dört Haftalık Kurslar: Akademik amaçlar için İngilizce, Genel İngilizce, Yarı-Yoğun İngilizce, American Explorer

Mevcut Seçenekler: Konuşma Partnerleri, Sınıf Ziyaretleri, Üniversite Dersine Katılım

Konaklama: Öğrenci Yurdu (Kampüs içi), Aile yanı

En Küçük Yaş: 12

Bulunduğu Kurum: Özel, Kayıt Sayısı: 5400 Eş Zamanlı Kayıt, ELS mezunları için TOEFL muafiyeti

Sıralama: Sıra: 80 – ”Batı Bölgesinde En iyi Üniversiteler” U.S. News and World Report, 2014

Örnek Anadallar: Biyoloji, Ticaret, Egzersiz & Spor, Pazarlama, Psikoloji, İşletme, Müfredat ve eğitim, İkinci Dil Olarak İngilizce Öğretimi (TESOL)

Fiyat Listesi

Amerika Portland’da bulunan ELS dil okulunun fiyat listelerine ulaşmak için tıklayınız.

Aşağıda ELS Portland Dil Okulu tanıtım vidosunu bulabilirsiniz.

ELS dil okulunun Türkiye yetkili acentası ve kayıt ofisi olan Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık tarafından tüm öğrencilere ülke ve şehir bilgileri, program ve konaklama seçimi, başvuru ve vize işlemleri, uçak bileti ve tüm seyahat organizasyonuyla ilgili olarak ücretsiz danışmanlık sunulmaktadır.

Bizimle iletişime geçmek yada Bilgi İstek talebinde bulunmak için tıklayınız.