Tacoma

27th Oca 2015 Amerika

ELS/Tacoma, Bates Technical College’ın şehir içindeki sıcakkanlı kampüsünde yer alır. Washington Puget Sound’da bulunan orta ölçekli liman şehri olan Tacoma, Seattle’ın 50 kilometre güneyinde, Rainer Dağı eteklerindeki derin su limanı Commencement Körfezi boyunca uzanır. Tacoma-Pierce County ülkenin en yaşanabilir bölgeleri arasında gösterilmiştir.

Görülecek ve Yapılacak Harika Şeyler

Eşsiz Müzeler: Tacoma’nın sıra dışı müzelerini keşfedin. Aralarında Tacoma yerlilerinin ve cam ustası Dale Chihuly’nin tasarladığı uluslararası çapta tanınan Cam Müzesi ile dünyanın en büyük özel araba koleksiyonlarından biri olan ve Amerika’nın otomotiv kültürünü sergileyen Amerika’nın Araba Müzesi LeMay yer alır.

Seattle: Yarım saat uzaklıktaki Seattle’ın rahat yaşam tarzı ve ilginç mahalleleri, sürekli bulutlu havasının kasvetini siler. Ülkenin en iyi kahvelerinden bazılarına, hareketli sanat sahnelerine, tarihe, kültüre ve ilgi çekici açık hava aktivitelerine sahiptir.

Doğayı Keşfedin: Tacoma’daki en büyük metro parkı Point Defiance, geniş bir yürüyüş yolu ve sokak ağına, plajlara, hayvanat bahçesine, bir akvaryuma ve güzel bahçelere sahiptir. Rainier Dağı Ulusal Parkı sadece 90 dakika uzaklıktadır ve yazın güzel kır yürüyüşü ve kışın kayak yapma imkanı sunar. Eğer ayıları, bizonları ve diğer yerli canlıları görmek isterseniz, Northwest Trek Vahşi Yaşam Parkı’ndaki turu kaçırmayın.

Efsanevi cam sanatçısı Dale Chihuly’nin yarattığı göz kamaştıran Cam Köprüsü; şehrin görkemli girişi olan buz mavisi Kristal Kuleler’i içeren sıra dışı cam heykelleri sergiler.

Detaylar:

Dört Haftalık Kurslar: Akademik amaçlar için İngilizce, Genel İngilizce, Yarı-Yoğun İngilizce, American Explorer

– Diğer Kurslar: CELTA, Yönetici Programları

Mevcut Seçenekler: Konuşma Partnerleri, Sınıf Ziyaretleri

Konaklama: Öğrenci Yurdu (Kampüs dışı), Aile yanı

En Küçük Yaş: 16

Bulunduğu Kurum: Devlet, Kayıt Sayısı: 3000 Eş Zamanlı Kayıt, ELS mezunları için TOEFL muafiyeti

Sıralama: Okulun televizyon istasyonu KBTC, yerel yapım çalışmaları ile dokuzuncu Emmy Ödülü’nü (televizyon yayını üzerine Amerika’nın prstijli ödülü) kazanmıştır. – Yerel Medya, 2012

Örnek Anadallar: İnşaat Mühendisliği, Dijital Medya, Uygulamalı Hemşirelik, Web Geliştirme

Fiyat Listesi

Amerika Tacoma’da bulunan ELS dil okulunun fiyat listelerine ulaşmak için tıklayınız.

Aşağıda ELS Tacoma Dil Okulu tanıtım videosunu bulabilirsiniz.

ELS dil okulunun Türkiye yetkili acentası ve kayıt ofisi olan Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık tarafından tüm öğrencilere ülke ve şehir bilgileri, program ve konaklama seçimi, başvuru ve vize işlemleri, uçak bileti ve tüm seyahat organizasyonuyla ilgili olarak ücretsiz danışmanlık sunulmaktadır.

Bizimle iletişime geçmek yada Bilgi İstek talebinde bulunmak için tıklayınız.