Seattle

24th Oca 2015 Amerika

ELS/Seattle, şehrin gözde bölgesi Capitol Hill’de yer alır. Arka fonda görkemli Rainier Dağı, Cascade ve Olympic Dağları ile ELS/Seattle; benzersiz butik mağazalar, şık kahve dükkanları ve kafelerle çevrelenmiştir. ELS; Pike Place Market, Pacific Place Alışveriş Merkezi ve Broadway bölgesine yürüyüş mesafesindedir. Muhteşem Pasifik Sahili, Portland ve Vancouver şehirleri sadece birkaç saat uzaklıktadır.

Görülecek ve Yapılacak Harika Şeyler

Olympic Heykel Parkı: Bu park, Seattle Sanat Müzesi’nin dört hektarlık açık alan bölümüdür ve Alexander Calder, Claes Oldenburg, Roxy Paine ve daha birçoklarının eserleri ile doludur. Yürüyüş ve dünya standartlarında sanattan hoşlanan yerel halk ve ziyaretçilerin gözdesidir. Parkın muhteşem manzarası Elliot Körfezi’nden Olympic Dağları’na kadar uzanır.

Space Needle: 1962 Dünya Fuarı için inşa edilen Space Needle, o günden bu yana UFO benzeri görüntüsü ile Seattle’in silüetini süslemiştir. Kulenin yuvarlak gözlem çatısı (yaklaşık 160 metre yüksekliğindedir), şehrin ve Olympic Dağları’nın muhteşem manzaralarını sunar. İğnenin en tepesinde döner restoran vardır.

Pioneer Meydanı: Bu mahalle Kuzeybatı ABD’nin ilk yerleşimlerinden biridir. Günümüzde Arnavut kaldırımlı bölge sanat galerileri, restoranlar ve mağazalar ile tramvay durağına sahiptir. 19. yy’da Alaska’nın Tlingit yerlilerinden çalınan Tlingit totem direği, önemli bir simgedir.

Seattle, ABD’nin en okuyan şehridir; nüfus başına en fazla kitapevi, kütüphane ve kütüphane kartı sahibi buradadır.

Detaylar:

Dört Haftalık Kurslar: Akademik amaçlar için İngilizce, Genel İngilizce, Yarı-Yoğun İngilizce, American Explorer

– Diğer Kurslar: Yönetici Programları

Konaklama: Öğrenci Yurdu (Kampüs dışı), Aile yanı

En Küçük Yaş: 15

Fiyat Listesi

Amerika Seattle’da bulunan ELS dil okulunun fiyat listelerine ulaşmak için tıklayınız.

Aşağıda ELS Seattle Dil Okulu tanıtım videosunu bulabilirsiniz.

ELS dil okulunun Türkiye yetkili acentası ve kayıt ofisi olan Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık tarafından tüm öğrencilere ülke ve şehir bilgileri, program ve konaklama seçimi, başvuru ve vize işlemleri, uçak bileti ve tüm seyahat organizasyonuyla ilgili olarak ücretsiz danışmanlık sunulmaktadır.

Bizimle iletişime geçmek yada Bilgi İstek talebinde bulunmak için tıklayınız.