Toronto

24th Oca 2015 Kanada

Kanada’nın en büyük şehrinin merkezinde yer alan ELS/Toronto, ülkenin ticaret ve kültür merkezinin kalbindedir ve müzeler, sanat galerileri, spor sahaları ve tiyatrolara yürüyüş mesafesindedir. Niagara Şelalelerine günübirlik geziler ile Ottawa/Montreal/ Quebec, New York, Chicago ve Boston’a birkaç günlük düzenlenen turlar; en gözde hafta sonu öğrenci aktiviteleri arasındadır.

Görülecek ve Yapılacak Harika Şeyler

CN Kulesi: 553 metrelik CN Kulesi; bir zamanlar dünyanın kendi başına duran en uzun kulesiydi (artık Dubai’deki 829 metrelik Burj Khalifa’dan sonra ikinci sırada geliyor). Günümüzde asansörler ziyaretçileri kulenin tepesine bir dakikadan kısa sürede çıkarıyor. 446 metre yükseklikteki, dünyanın en yüksek halk seyir alanlarından biri olan Sky Pod’a geziyi kaçırmayın.

Toronto Adaları: Toronto Adaları, bir yanda güzel Ontario Gölü’nün manzarası diğer yanda şehrin silüeti ile şehrin hareketliliğinden uzaklaşmak ve dinlenmek için harika bir fırsattır. Adalar bölgesi; Mavi Bayraklı plajlarda güneşlenmek, bisiklet ve tekne kiralamak ve göl kenarında güzel manzarada piknik yapmak için mükemmel bir yerdir. Gibraltar Point Deniz Feneri ve Centreville Eğlence Parkı gibi başka turistik mekanlara da sahiptir. Adalara yıl boyunca feribotla ulaşılabilir.

Royal Ontario Müzesi: Royal Ontario Müzesi (ROM), dünyanın önde gelen doğal tarih ve dünya mirasları müzelerinden biridir. Evrensel kültürlerin müzesini doğal tarih müzesiyle birleştiren ROM, dünyanın her yerinden gelen ziyaretçilerine benzersiz bir deneyim yaşatır. ROM, yakın zamanlarda dünyaca ünlü mimar Daniel Libeskind tarafından Toronto’nun en göze çarpan binası haline getirilmek üzere restore edildi. Yeni yapının adı, ROM’un mücevher ve mineral koleksiyonundan esinlenilen kristal benzeri yapısı sebebiyle “Crystal” oldu.

Dünyanın en yüksek cam tabanlı asansörüyle 346 metrelik CN Kulesine çıkabilirsiniz.

Toronto’da her yıl Aralık ve Mart ayları arasında açılan 52 açık hava buz pisti vardır.

Detaylar:

 Kurslar: Akademik Amaçlar İçin İngilizce, Genel İngilizce, Yarı-Yoğun İngilizce, Yönetici Programları

Mevcut Seçenekler: İş İngilizcesi, TOEFL IBT, IELTS Hazırlığı

Konaklama: Aile Yanı, Sınırlı Sayıda Apartman Tipi Otel, Sınırlı Sayıda Yurt Konaklaması (sadece yazın)

Fiyat Listesi

Kanada Toronto’da bulunan ELS dil okulunun fiyat listelerine ulaşmak için tıklayınız.

Aşağıda ELS Toronto Dil Okulu tanıtım videosunu bulabilirsiniz.

ELS dil okulunun Türkiye yetkili acentası ve kayıt ofisi olan Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık tarafından tüm öğrencilere ülke ve şehir bilgileri, program ve konaklama seçimi, başvuru ve vize işlemleri, uçak bileti ve tüm seyahat organizasyonuyla ilgili olarak ücretsiz danışmanlık sunulmaktadır.

Bizimle iletişime geçmek yada Bilgi İstek talebinde bulunmak için tıklayınız.