Pittsburgh

27th Oca 2015 Amerika

ELS/Pittsburgh; hareketli kültür ve sahne sanatları bölgesinde bulunan Point Park University’nin şehir merkezindeki kampüsünde yer alır. Üniversite dünyanın her yerinden çeşitli öğrencileri ağırlar. Üç nehrin kıyısı boyunca uzanan Pittsburgh, ABD’nin en güzel şehirlerinden biri seçilmiştir ve birçok yüksekokul ve üniversiteye ev sahipliği yapar.

Görülecek ve Yapılacak Harika Şeyler

Washington Dağı: Her yıl yaklaşık bir milyon yerli ve yabancı ziyaretçi, Station Meydanı’ndan Washington Dağı’na çıkmak için eski Duquesne veya Monongahela Asansörlerini kullanır. Şehrin ve Golden Triangle’ın nefes kesen manzarasına sahip bu tepe, Pittsburgh’un en sevimli restoranlarına ve dükkanlarına sahiptir.

Carnegie Bilim Merkezi: 3.700 metrekarelik alanı kaplayan 250 interaktif sergi; planetaryum, minyatür tren yolu sergisi, Omnimax Salonu, USS Requin (2. Dünya Savaşı denizaltısı) ve sağlık bilimi merkezini içerir.

Pittsburgh Sporları: Eğer bir spor tutkunuysanız; Steelers (futbol), Penguins (hokey) ve Pirates (beyzbol) takımlarına ev sahipliği yapan Pittsburgh’u seveceksiniz.

Günlük/Hafta Sonu Gezileri: Stratejik konumlu Pittsburgh, Washington D.C.’ye arabayla sadece üç buçuk saat ve Philadelphia’ya altı saat uzaklıktadır.

Güvenli, ucuz ve konuksever Pittsburgh, Places Rated Almanac, Forbes ve Economist tarafından Amerika’nın “en yaşanabilir şehri” seçilmiştir. National Geographic ve Today ise burayı en iyi dünya güzergahları arasında göstermiştir.

Detaylar:

Dört Haftalık Kurslar: Akademik amaçlar için İngilizce,  Yarı-Yoğun İngilizce, American Explorer

Mevcut Seçenekler: Konuşma Partnerleri, Sınıf Ziyaretleri, Üniversite Dersine Katılım

Konaklama: Öğrenci Yurdu (Kampüs içi), Aile yanı

En Küçük Yaş: 14

Bulunduğu Kurum: Özel, Kayıt Sayısı: 3841 Eş Zamanlı Kayıt, ELS mezunları için TOEFL muafiyeti

Sıralama: ”Kuzeyin En iyi Bölge Üniversiteleri” arasında U.S. News and World Report,2012

Örnek Anadallar: Reklamcılık, Biyoteknoloji, Canlı Yayın Gazeteciliği, Elektrik Mühendisliği Teknolojisi, Adli Tıp Bilimi, Gazetecilik, Kitle İletişim, Makine Mühendisliği Teknolojisi.

Fiyat Listesi

Amerika Pittsburgh’da bulunan ELS dil okulunun fiyat listelerine ulaşmak için tıklayınız.

Aşağıda ELS Pittsburgh Dil Okulu tanıtım videosunu bulabilirsiniz.

ELS dil okulunun Türkiye yetkili acentası ve kayıt ofisi olan Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık tarafından tüm öğrencilere ülke ve şehir bilgileri, program ve konaklama seçimi, başvuru ve vize işlemleri, uçak bileti ve tüm seyahat organizasyonuyla ilgili olarak ücretsiz danışmanlık sunulmaktadır.

Bizimle iletişime geçmek yada Bilgi İstek talebinde bulunmak için tıklayınız.