Chicago – South, ILLINOIS

27th May 2016 Amerika

ELS/Chicago – South: Bu yeni merkez; Güneydoğu Chicago’nun güzel ve tarihi bölgesi Mt. Greenwood’da yer alan büyük dört yıllık özel üniversite olan Saint Xavier University’nin kampüsünde yer alır. Saint Xavier; harika eğitim deneyimi, yüksek kalite akademik dersler ve samimi, destekleyici bir kampüs atmosferi sunar. Saint Xavier; 45 farklı eyalet ve 13 farklı ülkeden gelen yaklaşık 4,000 lisans ve yüksek lisans öğrencisine ev sahipliği yapar. Kampüs; Chicago Midway Havaalanı’na (MDW) 15 ve Chicago şehir merkezine 30 dakika uzaklıktadır.

Görülecek ve Yapılacak Harika Şeyler

Güney Kıyısı Kültür Merkezi:  Güney Kıyısı Kültür Merkezi; Chicago’nun 26 hektarlık simgesidir ve aslen golf kulübü olarak kurulan bir kültür tesisidir. Kelebek bahçesini ve kuş barınağını keşfedin, göl kıyısı plajının tadını çıkarın ya da sanat sergilerine veya aile-dostu sezonluk aktivitelere katılın.

Chicago Şehir Merkezi: Toplu taşıma otobüsleri Saint Xavier University’nin kampüsünün yanından geçer. Bu sayede Chicago’nun tüm heyecanına, kültürel aktivitelerine, alışveriş ve eğlenceye kolay erişiminiz varken; aynı zamanda huzurlu ve konforlu kampüs içi deneyiminin tadını çıkarabilirsiniz.

Chicago Sporları: Spor takımları, Chicago’nun gururunun ve heyecanın temel kaynağıdır. Kampüsten kolay erişilebilir mesafedeki beyzbol, futbol, basketbol ve hokey maçlarını izlemeye gidin

800’den fazla binasıyla Miami Plajı’nın Art Deco bölgesi, dünyanın en büyük Art Deco tarzı mimari koleksiyonuna sahiptir.

Detaylar:

Dört Haftalık Kurslar: Akademik amaçlar için İngilizce, Yarı-Yoğun İngilizce, American Explorer

Mevcut Seçenekler: Üniversite Sınıf Ziyaretleri, Üniversite Dersine Katılım

Konaklama: Öğrenci Yurdu (Kampüs içi), Aile yanı

En Küçük Yaş: 17

Bulunduğu Kurum: Özel, Kayıt Sayısı: 4,000, Eş zamanlı kayıt, ELS mezunları için TOEFL muafiyeti

Sıralama: Sıra 34 – “Orta Batının En İyi Bölge Üniversiteleri” – U.S. News & World Report, 2014

Örnek Anadallar: Lisans: Muhasebe, Ticaret, Bilgisayar Bilimi, Finans, Matematik. Yüksek Lisans: Uygulamalı Bilgisayar Bilimi, İşletme (MBA), İşletme Analitiği (MS), Eğitim, Finans (MBA, MS)

Fiyat Listesi

Amerika Chicago’da bulunan ELS dil okulunun fiyat listelerine ulaşmak için tıklayınız.

Aşağıda ElS Chicago Dil Okulu tanıtım videosunu bulabilirsiniz.

ELS dil okulunun Türkiye yetkili acentası ve kayıt ofisi olan Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık tarafından tüm öğrencilere ülke ve şehir bilgileri, program ve konaklama seçimi, başvuru ve vize işlemleri, uçak bileti ve tüm seyahat organizasyonuyla ilgili olarak ücretsiz danışmanlık sunulmaktadır.

Bizimle iletişime geçmek yada Bilgi İstek talebinde bulunmak için tıklayınız.