Cleveland

28th Oca 2015 Amerika

ELS/Cleveland, Cleveland’ın University Circle bölgesinde, prestijli Case Western Reserve University’nin kampüsünde yer alır. Bu bölgede birçok eğitim, sanat ve kültür kurumu yer alır, bu nedenle her daim yakınınızda heyecanlı bir şeyler yaşanır. Yemyeşil park görünümünde bir ortamda 19. yy malikaneleri ile yan yana duran ultra modern mimari, bölgeye çok farklı bir hava katmaktadır.

Görülecek ve Yapılacak Harika Şeyler

Rock and Roll Onur Listesi Müzesi: Dünya standartlarındaki müze, kapılarını 1995 yılında, Cleveland şehir merkezindeki Erie Gölü kıyısında açtı. O zamandan günümüze, dünyanın her yerinden ziyaretçiler ve hayranlar rock and roll’un tarihi ve devam eden farklılığını öğrenmek için buraya akın etti.

Cedar Point: Ülkenin en eski ikinci eğlence parkı Cedar Point, Erie Gölü’nün kıyısında, dar bir alanda yer alır. Cleveland merkezinden araba ile bir buçuk saat uzakta bulunan park, ünlü ahşap “Blue Streak”ten 128 metre uzunluğundaki “Top Thrill Dragster”a kadar dünyanın en fazla sayıda eğlence trenlerine sahiptir.

Cleveland Şehir Merkezi: Burada üç eğlence bölgesi yer alır: East Fourth Street’te düzinelerce restoran, bir komedi kulübü ve Blues Evi vardır; Warehouse Bölgesi’nde sıradışı restoranlar, hareketli gece hayatı ve butik dükkanlar yer alır; Playhouse Square’de ise ülkenin New York dışındaki en büyük sahne sanatları merkezi bulunur.

Heyecan severler için; şehrin uluslararası havaalanına 1,6 kilometre uzaklıktaki Cleveland’ın I-X Center, dünyanın en büyük kapalı alan dönme dolabına sahiptir. Yaklaşık 40 metre yüksekliğindedir.

Detaylar:

Dört Haftalık Kurslar: Akademik amaçlar için İngilizce,  Yarı-Yoğun İngilizce, American Explorer

Konaklama: Öğrenci Yurdu (Kampüs Dışı), Aile yanı

– Mevcut Seçenekler: Konuşma Partnerleri

En Küçük Yaş: 16

Bulunduğu Kurum: Özel, Kayıt Sayısı: 9837, ELS mezunları için TOEFL muafiyeti

Sıralama: Sıra: 88 – ”Dünyanın En iyi Okulları” Times Higher Education, 2014

Örnek Anadallar: Hukuk, Uluslararası İşletme Hukuku Üzerine Master (LLM), ABD ve Global Hukuk Eğitimleri Üzerine Master (LLM)

Fiyat Listesi

Amerika Cleveland’da bulunan ELS dil okulunun fiyat listelerine ulaşmak için tıklayınız.

Aşağıda ELS Cleveland Dil Okulu tanıtım videosunu bulabilirsiniz.

ELS dil okulunun Türkiye yetkili acentası ve kayıt ofisi olan Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık tarafından tüm öğrencilere ülke ve şehir bilgileri, program ve konaklama seçimi, başvuru ve vize işlemleri, uçak bileti ve tüm seyahat organizasyonuyla ilgili olarak ücretsiz danışmanlık sunulmaktadır.

Bizimle iletişime geçmek yada Bilgi İstek talebinde bulunmak için tıklayınız.