Columbus

28th Oca 2015 Amerika

ELS/Columbus, Ohio eyaletinin başkenti ve en büyük şehri olan Columbus’un şehir merkezinin 15 dakika kuzeydoğusunda bulunan Ohio Dominican University’nin güvenli, huzurlu ve yeşil kampüsünde yer alır. 2012 yılında Columbus Businessweek’in Amerika’daki 50 En İyi Şehri arasında gösterilmiştir.

Görülecek ve Yapılacak Harika Şeyler

Arena Bölgesi: Columbus’un en yeni ve canlı bölgelerinden biri olan Arena Bölgesi; Ulusal Hokey Ligi’nden Blue Jackets’ın evi Nationwide Arena’ya ve AAA Clippers beyzbol takımının evi Huntington Park’a ev sahipliği yapar. Arena Bölgesi’nde çok çeşitli restoranlar ve ülke çapında tanınan grupların konserlerini verdiği Lifestyles Community Pavilion bulunur.

Festivaller: Yunan, İrlandalı, Latin ve Alman Ekim festivalleri; Columbus’u ünlü kılan hayat ve yaşam tarzı çeşitliliğinin kutlandığı Central Ohio’da yapılır. Diğer festivaller arasında Columbus Sanat Festivali, Ohio Eyaleti Fuarı ve Domates Festivali yer alır.

Columbus Sanat Müzesi: Bu müzenin misyonu “harika sanat ile herkes için harika deneyimler yaratmak”tır ve farklı ilgi alanlarında ve tarzlarda sanat eserleri barındırır. 19. yy sonu ve 20. yy başlarında Amerikan ve Avrupa modern sanatına ait harika bir koleksiyonun yanında Empresyonizm, Alman Akımı ve Kübizmin harika örneklerine sahiptir.

Columbus’ta, bir yemek pikabında beş yıldızlı bir yemek yiyebilirsiniz! Columbus’un sokak yemekleri; tako kamyonetlerinden ve barbeküden, Kore yemeklerine ve tatlı-ekşi kreplere kadar çeşitlilik gösterir.

Detaylar:

Dört Haftalık Kurslar: Akademik amaçlar için İngilizce,  Yarı-Yoğun İngilizce, American Explorer

– Mevcut Seçenekler: Üniversite Dersine Katılım

Konaklama: Öğrenci Yurdu (Kampüs içi), Aile yanı

En Küçük Yaş: 16

Bulunduğu Kurum: Özel, Kayıt Sayısı: 2540, Eş zamanlı Kayıt, ELS mezunları için TOEFL muafiyeti

Sıralama: Sıra: 98 – ”Orta Batının En İyi Bölge Üniversiteleri” U.S. News and World Report, 2012

Örnek Anadallar: Muhasebe, Biyoloji, İşletme, İletişim, Cezai Adelet Eğitimi, İktisat, Barış ve Çatışma Eğitimi, Psikoloji, Halkla İlişkiler, Yabancı Dil Konuşanlar için İngilizce Öğretimi (Tesol), Din Bilimi

Fiyat Listesi

Amerika Columbus’da bulunan ELS dil okulunun fiyat listelerine ulaşmak için tıklayınız.

Aşağıda ELS Columbus Dil Okulu tanıtım videosunu bulabilirsiniz.

ELS dil okulunun Türkiye yetkili acentası ve kayıt ofisi olan Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık tarafından tüm öğrencilere ülke ve şehir bilgileri, program ve konaklama seçimi, başvuru ve vize işlemleri, uçak bileti ve tüm seyahat organizasyonuyla ilgili olarak ücretsiz danışmanlık sunulmaktadır.

Bizimle iletişime geçmek yada Bilgi İstek talebinde bulunmak için tıklayınız.