Dekalb

28th Oca 2015 Amerika

ELS/DeKalb; 300 hektarlık ağaçlıklı ve yeşil kampüsü ile eyaletin en büyük ikinci üniversitesi Northern Illinois University’nin ana kampüsünde; küçük ve samimi bir üniversite topluluğu içinde yer alır. Uygun yaşam maliyetleri ve sayısız açık hava etkinliği, bu bölgeyi öğrenciler için mükemmel bir yer haline getirir. Tüm ELS öğrencilerinin NIU’nun onlarca aktivite içeren eğlence tesisine erişim hakları vardır.

Görülecek ve Yapılacak Harika Şeyler

Northern Illinois University Antropoloji Müzesi: NIU’nun kampüsünde yer alan müze, Güneydoğu Asya, Yeni Gine, Amerika’nın Güneybatı ve Vadi Yerlilerinin kültürleri üzerine uzmanlaşmıştır. Ayrıca Afrika, Çağdaş Roma, Mezoamerika ve Güney Amerika’dan daha küçük koleksiyonlara da sahiptir.

Orta Batı Doğal Tarih Müzesi: Yakındaki Sycamore’da bulunan müze, aralarında ülkenin nadir fil türlerinden birini de içeren 100’ün üzerinde Kuzey Amerika ve Afrika binek hayvanlarını sergiler. Ayrıca müzede 30’dan fazla kertenkele, amfibi, balık ve eklem bacaklı vardır.

Günlük/Hafta Sonu Gezileri: Chicago’nun heyecanı, kültürü ve mekanları, arabayla sadece bir saat uzaklıkta.

DeKalb’da 1929’da kurulan Egyptian Theatre, ABD Tarihi Yerler Kayıtlarında yer alan tamamen restore edilmiş, Mısır Tarzı Art Deco bir sinema salonudur. İsmini 1922’de bulunmasından sonra bütün herkesin ilgisini Mısır’a çeken Kral Tut’un mezarına borçludur.

Detaylar:

Dört Haftalık Kurslar: Akademik amaçlar için İngilizce,  Yarı-Yoğun İngilizce, American Explorer

Konaklama: Öğrenci Yurdu (Kampüs İçi), Aile yanı

– Mevcut Seçenekler: Sınıf Ziyaretleri

En Küçük Yaş: 16

Bulunduğu Kurum: Devlet, Kayıt Sayısı: 21869, Eş Zamanlı Kayıt, ELS mezunları için TOEFL muafiyeti

Sıralama: Sıra: 177 – ”En İyi Ulusal Üniversiteler” Arasında U.S. News and World Report, 2014

Örnek Anadallar: Muhasebe, Biyolojik Bilimler, İşletme, Bilgisayar Bilimi, Mühendislik Teknolojisi, Elektrik Mühendisliği, Makine Mühendisliği

Fiyat Listesi

Amerika DeKalb’da bulunan ELS dil okulunun fiyat listelerine ulaşmak için tıklayınız.

Aşağıda ELS Dekalb Dil Okulu tanıtım videosunu bulabilirsiniz.

ELS dil okulunun Türkiye yetkili acentası ve kayıt ofisi olan Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık tarafından tüm öğrencilere ülke ve şehir bilgileri, program ve konaklama seçimi, başvuru ve vize işlemleri, uçak bileti ve tüm seyahat organizasyonuyla ilgili olarak ücretsiz danışmanlık sunulmaktadır.

Bizimle iletişime geçmek yada Bilgi İstek talebinde bulunmak için tıklayınız.