Lubbock

28th Oca 2015 Amerika

ELS/Lubbock; Güneybatı’nın önde gelen üniversitelerinden biri olan Texas Tech University’ye yürüyerek ya da otobüs ile dakikalar kadar yakındır. Lubbock’un takma adı “Merkez Şehir”dir; bunu etrafını saran çok yerleşimli bölgenin ekonomi, eğitim ve sağlık işleri merkezi olması sayesinde edinmiştir.

Görülecek ve Yapılacak Harika Şeyler

National Ranching Heritage Center: Amerika’nın zengin çiftçilik tarihini korumak ve yüceltmek için açılan müze; sanat eserleri, mahmuzlar, eyerler, silahlar ve yorganlar gibi el ürünleri ve yapılar ile Batı ve çiftçilik kültürü hakkında birçok şeyi gözler önüne sermektedir.

Texas Tech University Müzesi: Bu müze; içinde ana bina, Helen Devitt Jones Auditoryumu, Heykel Bahçesi ve Auditoryum, Moody Planetarium, Doğa Bilimleri Araştırma Laboratuvarı, Lubbock Gölü Simgesi, Müze Bilimi ve Miras Yönetiminde İleri Çalışmalar Merkezini içeren çok yönlü bir yapıdır.

Depot Bölgesi: Müzik ve gece hayatına adanmış bu bölge, eski tren yolunun depo bölgesinde bulunur ve tiyatrolar, restoranlar ve gösterilere ev sahipliği yapar. Buddy Holly’nin yaşamını ve müziğini konu alan müze, Buddy Holly Center, Depot Bölgesi’nde yer alır.

Ağustos 1951’de Lubbock üzerinde V şeklinde ışık hüzmeleri görülmüştür. “Lubbock Lights” adlı bu bir dizi görülme ulusal çapta ilgi odağı olmuştur ve en büyük UFO dosyalarından biri olarak kabul edilmiştir.

Detaylar:

Dört Haftalık Kurslar: Akademik amaçlar için İngilizce,  Yarı-Yoğun İngilizce, American Explorer

Mevcut Seçenekler: Konuşma Partnerleri, Sınıf Ziyaretleri, Üniversite Dersine Katılım

Konaklama: Öğrenci Yurdu (Kampüs içi), Aile yanı

En Küçük Yaş: 14

Bulunduğu Kurum: Devlet, Kayıt Sayısı: 33111 Eş Zamanlı Kayıt, ELS mezunları için TOEFL muafiyeti

Sıralama: Sıra: 161 ”En iyi Ulusal  Üniversiteler” U.S. News and World Report, 2014

Örnek Anadallar: Mimarlık, İşletme, Gıda Bilimi, Makine Mühendisliği, Kişisel Finansal Planlama, Ağırlama & Perakende Satış Yönetimi, Yöneticilik Bilgi Sistemleri

Fiyat Listesi

Amerika Lubbock’da bulunan ELS dil okulunun fiyat listelerine ulaşmak için tıklayınız.

Aşağıda ELS Lubbock Dil Okulu tanıtım videosunu bulabilirsiniz.

ELS dil okulunun Türkiye yetkili acentası ve kayıt ofisi olan Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık tarafından tüm öğrencilere ülke ve şehir bilgileri, program ve konaklama seçimi, başvuru ve vize işlemleri, uçak bileti ve tüm seyahat organizasyonuyla ilgili olarak ücretsiz danışmanlık sunulmaktadır.

Bizimle iletişime geçmek yada Bilgi İstek talebinde bulunmak için tıklayınız.