San Francisco – North Bay

27th Oca 2015

ELS/San Francisco – North Bay; San Francisco’nun kuzeyindeki Marin bölgesinde, sevimli San Rafael kasabasında bulunan Dominican University of California (DUC) kampüsünde yer alır. Öğrencilerin, San Rafael’in ulaşım merkezinden kalkan direkt otobüs hattı Golden Gate Transit ile San Francisco’ya kolay erişimi vardır.

Öğrenciler DUC’a Amerika’nın dört bir yanından, ağırlıklı olarak Körfez Bölgesi ve Kuzey California’dan ve 18 yabancı ülkeden gelirler. Bu ülkeler arasında Brezilya, Çin, İrlanda, Japonya, Rusya, İspanya, Tayvan, Tayland ve Türkiye yer alır.

Görülecek ve Yapılacak Harika Şeyler

Muir Woods Ulusal Anıtı: California’nın ünlü 115 metrelik kızılağaçlarının evi, San Francisco’nun kuzeyinde, arabayla yarım saat uzaklıktadır.

Alcatraz: Tarih düşkünlerinin mutlaka görmesi gereken bu eski hapishane (şimdi bir müze), San Francisco Körfezi’nin ortasında bulunan küçük kayalık Alcatraz’ın üstüne kurulmuştur. Burada hapishanenin tarihini öğrenebilir, mahkumların nasıl yaşadıklarını görebilir ve başarısız firar girişimlerini dinleyebilirsiniz.

Six Flags Discovery Kingdom: 55 hektarlık bu park; deniz yaşamı, yaban hayatı ve korkutucu trenleri bir araya getiren tek Kuzey Amerika eğlence parkıdır. Parkta heyecan dolu yaban hayat gösterileri, Kuzey California’daki tek “yunuslarla yüzme” programı gibi hayvanlarla interaktif ve eğitici karşılaşmalar yer alır.

San Rafael şehri ve misyonu, adını iyi sağlık ve seyahat efendisi Saint Rafael’den almıştır.

Detaylar:

Dört Haftalık Kurslar: Akademik amaçlar için İngilizce, Genel İngilizce, Yarı-Yoğun İngilizce, American Explorer

Mevcut Seçenekler: Konuşma Partnerleri, Sınıf Ziyaretleri, Üniversite Dersine Katılım

Konaklama: Öğrenci Yurdu (Kampüs dışı), Aile yanı

En Küçük Yaş: 14

Bulunduğu Kurum: Özel, Kayıt Sayısı: 2200 Eş Zamanlı Kayıt, ELS mezunları için TOEFL muafiyeti

Sıralama: Sıra: 31 – En iyi Bölge Üniversiteleri U.S. News and World Report, 2014

Örnek Anadallar: Biyolojik Bilimler, İşletme, Kimya, İletişim ve Medya Eğitimi, Uluslararası Ticaret

Fiyat Listesi

Amerika San Francisco – North Bay’da bulunan ELS dil okulunun fiyat listelerine ulaşmak için tıklayınız.

Aşağıda ELS San Francisco – North Bay Dil Okulu tanıtım videosunu bulabilirsiniz.

ELS dil okulunun Türkiye yetkili acentası ve kayıt ofisi olan Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık tarafından tüm öğrencilere ülke ve şehir bilgileri, program ve konaklama seçimi, başvuru ve vize işlemleri, uçak bileti ve tüm seyahat organizasyonuyla ilgili olarak ücretsiz danışmanlık sunulmaktadır.

Bizimle iletişime geçmek yada Bilgi İstek talebinde bulunmak için tıklayınız.